Rusza hydromodernizacja!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

07.10.2019

W naszym ogrodzie w Burkina Faso jak zawsze zielono. Teraz mamy sezon na gombo, ostre jak brzytwa papryczki piment i papaje. Powoli rusza niedawno opisywana przez nas inwestycja, polegająca na wydobywaniu przy użyciu energii słonecznej wody ze studni i nawadnianiu nią ziemi. Dzieje się to za pomocą bardzo sprytnego systemu rur, który pozwala utrzymać optymalną wilgotność terenu i ograniczyć straty i tak niewielkich zasobów wody. Dzięki temu ogród wciąż będzie dawał pracę i pożywienie naszym podopiecznym.

Inwestycja oczywiście ma swoją cenę. Pokrycie 1,2 ha takim systemem nawadniania to koszt 82 000 zł. Potrzebujemy zatem 7 zł, by zainstalować go na 1 m2 ogrodu. I właśnie o te siedem złotych Was prosimy. To sprawdzony w tym klimacie sposób nawadniania i będzie służył w Gourcy długie lata, co oznacza, że Wasze 7 zł wydane raz, zazieleni kawałek pustyni na dobre.

Nie ma czasu do stracenia! Głównym kierownikiem budowy jest w Afryce klimat i to on decyduje, kiedy zacząć prace i kiedy najlepiej je skończyć. Mamy już piasek i cement. Ruszamy z produkcją pustaków i budową małego budynku gospodarczego z pomieszczeniem dla stróża i schowkiem na cenne narzędzia. Jak tylko zbierzemy z ogrodu plony, będziemy chcieli ruszyć z resztą.

PS. W Burkina Faso właśnie rozpoczął się rok szkolny. Dzieciaki koniecznie chcą Wam podziękować i pochwalić się szkolnymi wyprawkami, które im ufundowaliście!!!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050