Przybij nam 5 w Światowym Dniu Pomocy Humanitarnej!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

19.08.2022

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej uczciliśmy, pakując kolejny TIR z pomocą humanitarną dla objętych walkami terenów Ukrainy. Podstawowe produkty spożywcze i higieniczne dotrą do Charkowa, Dnipro i Lubny. To dla nas dzień jak każdy. I jak każdy od wielu już miesięcy, bardzo wymagający i intensywny.

Wielu rzeczy musieliśmy nauczyć się od początku i bardzo szybko. Wciąż staramy się być tam, gdzie potrzebni jesteśmy właśnie teraz. Nie lubimy się spóźniać i dzięki Wam nie musimy. Pomagamy dzięki Wam i tylko dzięki Wam zawsze jesteśmy na czas!!!

Do szpitala dziecięcego w Odessie dostarczyliśmy właśnie sztuczną nerkę. Będzie służyć dzieciom, których stan nie pozwalał na ewakuację, Kramatorsk dostanie nowy aparat rentgenowski, a punktom recepcyjnym w Dnipro uzupełniamy magazyny przed kolejną falą uchodźców z linii frontu.

Nowe wyposażenie jest też w drodze do naszego szpitala w Demokratycznej Republice Konga, przez który od kilku tygodni też przebiega linia frontu walk. Przygotowujemy się do reakcji na spodziewaną falę głodu w Burkina Faso i Libanie.

Kończymy ten dzień z ogromną wdzięcznością, jak wiele z Waszą pomocą udało się zrobić. Jednocześnie mamy świadomość, ile wyzwań jeszcze przed nami. Wasze piątki przybijane co tydzień to dla nas najlepsze paliwo, by docierać z pomocą do tych, którzy teraz potrzebują jej najbardziej.

Przybij nam 5 w Światowym Dniu Pomocy Humanitarnej!