Poznajcie zespół Dobrej Fabryki

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

15.11.2019

Dokładnie rok temu utknęliśmy na Saharze w drodze do ośrodka dożywiania w Keadi. Nie daliśmy za wygraną. Dotarliśmy w końcu do celu i wspieramy dzieciaki do dziś, choć piasek z Sahary jeszcze długo po powrocie wytrzepywaliśmy z ubrań. Kilka dni temu dopinaliśmy w Bangladeszu kluczowe dla projektu kwestie, w Senegalu z pomocą hiszpańskich żołnierzy wybudowaliśmy we wrześniu drewniany domek, sfinansowany dzięki Ministerstwu Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Polska pomoc rozwojowa 2019”, który będzie służył jako pracownia krawiecka dla naszych uczennic z dakarskiej szkoły. Z siostrami od Aniołów planujemy kolejne inwestycje w kongijskim szpitalu i hospicjum w Rwandzie. W Burkina Faso poszła już pierwsza łopata pod nowoczesne nawodnienie ogrodu. Relacja już niebawem. Uwielbiamy spotykać się z naszymi podopiecznymi i wiemy, jak jest to ważne i dla nich i dla skuteczności i jakości naszych projektów. Prawda o naszej pracy jest taka, że znaczną część czasu spędzamy w warszawskim biurze, wpatrzeni w komputery, skąd koordynujemy działania, nadzorujemy projekty i budżety, wypełniamy dokumenty i dbamy o terminową realizację zadań.

Jest nas dziesięcioro: Szymon, Ania, Marta, Agnieszka, Ola, Jarek, Wiola, Gosia i Mateusz. Na stałe w Burkina Faso jest też Gosia Tomaszewska. Na czym polega nasza praca? Na tym, by mimo przeciwności dotrzeć z pomocą tam, gdzie ludzie najbardziej jej potrzebują i by zyskać przekonanie, że pieniądze, które zdecydowaliście się przekazać, będą na miejscu wydane najlepiej.

Spotkał nas Szymon Hołownia i przekonał, że nasza rola odpowiada tej, którą pełnią listonosze. Wy generujecie dobro, my je dostarczmy tam, gdzie potrzeba go najbardziej. Przywozimy Wam w zamian historie ludzi, którym zmieniacie kierunek drogi przez życie, swoim wsparciem wyprowadzając ich bezpiecznie z najostrzejszych zakrętów. Chętnie o sobie opowiadają, bo jesteście ich najlepszymi, czasem jedynymi przyjaciółmi.

Cały zespół Dobrej Fabryki życzy Wam dobrego weekendu!!! Dziękujemy, że chcecie produkować z nami dobro!!!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
10 944
Potrzebujemy:
18 000