Powiększamy ogród w Burkina Faso

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

03.07.2020

Sezon urlopowy i działkowy w pełni. Czy to nie super okazja, żebyśmy zrobili razem… OGRÓD?!

W wiosce Gourcy na północy Burkina Faso działa założona przez nas spółdzielnia rolnicza. Ogród daje pracę kilkudziesięciu rodzinom, najbiedniejszym mieszkańcom wioski. Cały czas powiększamy teren, wdrażamy zasady rolnictwa w pełni zrównoważonego. Prócz sześciu studni tradycyjnych, w ostatnich tygodniach wykopaliśmy dwie głębinowe. Za pomocą energii słonecznej wydobywamy na powierzchnię wodę, która trafia prosto do nowoczesnego systemu nawadniania. Dzięki niemu ograniczamy straty wody. Zazieleniliśmy skutecznie kawałek pustyni, rośliny rosną.

Naszymi plonami zainteresowali się już kupcy ze stolicy kraju, Ouagadougou. Ostatnio kupili ostre papryczki piment, którymi teraz będą handlowali w stolicy. Byli bardzo zadowoleni, bo dostali w naszym ogrodzie zbiory pierwszej jakości. Od początku obraliśmy kierunek produkcji najlepszej jakości upraw, z poszanowaniem dla ziemi i bez sztucznych nawozów.

Musimy błyskawicznie rozwinąć produkcję warzyw, bo chętnych, którzy o nie pytają przybywa! Plan na wakacje mamy taki, by przygotować pod uprawę kolejny hektar ziemi, stworzyć jeszcze więcej miejsc pracy, rozszerzyć powierzchnię pokrytą nowoczesnym systemem nawadniania i ruszyć z nowymi uprawami.

Dlaczego tak bardzo zależy nam na tym, byście zrobili z nami ten ogród?

Burkina Faso to jeden najbiedniejszych krajów świata. 44% populacji żyje tam poniżej granicy ubóstwa, za mniej niż 5 zł dziennie. Zmiany klimatyczne i długotrwałe susze przynoszą klęskę małym gospodarstwom. Co roku kilkaset tysięcy ludzi decyduje się na emigrację, choć bardzo chcieliby zostać u siebie. Dając im ziemię i wodę, dajemy im pracę, przywracamy nadzieję, sens, karmimy, uczymy, zmieniamy ludzkie historie.

Zainteresowanie naszymi warzywami otwiera nowe możliwości, a każdy metr kwadratowy w ogrodzie może być Twoim wkładem.

Za 10 zł jesteśmy w stanie powiększyć ogród o kolejny metr kwadratowy, doprowadzić do niego nowoczesny system nawadniania, świetnie sprawdzający się na 1,5 ha istniejącego pola. Im więcej powierzchni nam przybędzie, tym więcej osób zaangażujemy w pracę, dając im stabilizację i mnóstwo możliwości własnego rozwoju.

Bez Was to się nie uda! Zróbmy razem OGRÓD!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000