Zróbmy razem OGRÓD!!!

Wesprzyj
Mamy już
11 372
Akcję wsparło:
125 osób

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

Dajemy pracę
Karmimy
Uczymy

Sezon urlopowy i działkowy w pełni. Czy to nie super okazja, żebyśmy zrobili razem… OGRÓD?!

W wiosce Gourcy na północy Burkina Fasa działa założona przez nas spółdzielnia rolnicza. Ogród daje pracę kilkudziesięciu rodzinom, najbiedniejszym mieszkańcom wioski. Cały czas powiększamy teren, wdrażamy zasady rolnictwa w pełni zrównoważonego. Prócz sześciu studni tradycyjnych, w ostatnich tygodniach wykopaliśmy dwie głębinowe. Za pomocą energii słonecznej wydobywamy na powierzchnię wodę, która trafia prosto do nowoczesnego systemu nawadniania. Dzięki niemu ograniczamy straty wody. Zazieleniliśmy skutecznie kawałek pustyni, rośliny rosną.

Naszymi plonami zainteresowali się już kupcy ze stolicy kraju, Ouagadougou. Ostatnio kupili ostre papryczki piment, którymi teraz będą handlowali w stolicy. Byli bardzo zadowoleni, bo dostali w naszym ogrodzie zbiory pierwszej jakości. Od początku obraliśmy kierunek produkcji najlepszej jakości upraw, z poszanowaniem dla ziemi i bez sztucznych nawozów.

Musimy błyskawicznie rozwinąć produkcję warzyw, bo chętnych, którzy o nie pytają, przybywa! Plan na wakacje mamy taki, by przygotować pod uprawę kolejny hektar ziemi, stworzyć jeszcze więcej miejsc pracy, rozszerzyć powierzchnię pokrytą nowoczesnym systemem nawadniania i ruszyć z nowymi uprawami.

Dlaczego tak bardzo zależy nam na tym, byście zrobili z nami ten ogród?

Burkina Faso to jeden najbiedniejszych krajów świata. 44% populacji żyje tam poniżej granicy ubóstwa, za mniej niż 5 zł dziennie. Zmiany klimatyczne i długotrwałe susze przynoszą klęskę małym gospodarstwom. Co roku kilkaset tysięcy ludzi decyduje się na emigrację, choć bardzo chcieliby zostać u siebie. Dając im ziemię i wodę, dajemy im pracę, przywracamy nadzieję, sens, karmimy, uczymy, zmieniamy ludzkie historie.

Zainteresowanie naszymi warzywami otwiera nowe możliwości, a każdy metr kwadratowy w ogrodzie może być Twoim wkładem.

Za 10 zł jesteśmy w stanie powiększyć ogród o kolejny metr kwadratowy, doprowadzić do niego nowoczesny system nawadniania, świetnie sprawdzający się na 1,5 ha istniejącego pola. Im więcej powierzchni nam przybędzie, tym więcej osób zaangażujemy w pracę, dając im stabilizację i mnóstwo możliwości własnego rozwoju.

Bez Was to się nie uda! Zróbmy razem OGRÓD!!!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
103 293
Potrzebujemy:
129 050