Pilna pomoc!

Pomóżmy Rohingom - powódź w obozie w Cox’s Bazar

W marcu gigantyczny pożar obozu, teraz wywołana przez coraz bardziej niszczycielskie monsuny powódź, sprawiła, że część obozu znalazła się pod wodą. Prosimy dołączcie do zbiórki i pomóżcie ludziom, którzy po raz kolejny stracili w życiu wszystko! Wody wciąż przybywa!

czytaj więcej

Mamy już:
19 168
Potrzebujemy:
20 000

Pomaganie przez kupowanie

Mauretania

Państwo w północno-zachodniej Afryce, położone nad Atlantykiem, w strefie Sahelu. Powierzchnię Mauretanii zajmują w większości piaski Sahary (ponad 80%). Jest to czwarty najbardziej wrażliwy kraj na świecie pod względem zmian klimatycznych. Powracające cykle długotrwałych susz (skutkujące degradacją zasobów naturalnych) oraz pogłębiający się deficyt wody dodatkowo powodują, że kraj zmaga się z dużym problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego. Choć żyje tam zaledwie 4,4 mln ludzi, jest to klasyczny przykład problemu głodu wynikającego z ubóstwa i niewystarczającej produkcji żywności.

Garść informacji:
  • jeden z najbiedniejszych krajów świata – w niektórych jego regionach ludzie żyją za mniej niż 1,25 dolara dziennie
  • z powodu deficytu żywności, kraj musi importować 70 % żywności
  • 21% dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na chroniczne niedożywienie
  • 26,8% populacji w porze suchej, trwającej nawet 6 miesięcy, zmaga się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego
Uratowaliśmy od choroby głodowej

387

dzieci w 2020 r.
Opieką otoczyliśmy

kilkanaście

osób niepełnosprawnych

23.09.2020

Zapraszamy Was na zakupy!!! Takich zakupów nie zrobicie w zwykłym sklepie, bo kupowanie u nas to również – POMAGANIE!
Na sklepowe półki właśnie wjechała młodsza siostra butelki z filtrem – butelka Water-to-Go 0,5l !!! Filtr usuwa aż 99,9% bakterii i zanieczyszczeń. Dzięki niej chronisz swoje zdrowie pijąc bezpieczną, zdrową wodę w dowolnym miejscu na świecie, chronisz środowisko rezygnując z plastikowych butelek PET i swoją kieszeń, zapewniając sobie czystą wodę za ułamek kosztów wody butelkowanej.
Mamy dla Was również nasze koszulki, które powstały zgodnie z najwyższymi standardami społecznymi, etycznymi i środowiskowymi, by dać wyraz wartościom, jakie pielęgnujemy w Dobrej Fabryce oraz nowe oryginalne rękodzieło, które przyjechało z nami z miejsc, w których produkujemy dobro!
Oczywiście cały zysk ze sklepu przeznaczamy na opiekę nad naszymi cudownymi dzieciakami i chorymi w Kongu, Rwandzie, Grecji, Mauretanii i Bangladeszu.
Ciesz się zakupami i produkuj dzięki nim DOBRO tam, gdzie najbardziej go brakuje!!!