Podaruj nam 1%

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

600

osób w 2022 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

26.02.2019

Jedna na dziewięć osób na świecie cierpi głód, a jedna na trzy jest niedożywiona. Co najmniej połowa światowej populacji nie otrzymuje podstawowej opieki zdrowotnej, około 263 mln dzieci i młodzieży na świecie nie chodzi do szkoły a bez pracy jest dziś 190 mln ludzi na świecie. To główne powody, dla których Fundacja Dobra Fabryka ŻYWI, LECZY, UCZY i DAJE PRACĘ!!! Dzięki Wam w ubiegłym roku nasza pomoc dotarła do ponad 30 000 potrzebujących.

Robimy wszystko, by produkować dobro w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Robimy to w bardzo konkretnych miejscach, bardzo prezyzyjnie udzielając pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Znamy ich z imienia i nazwiska.

Statystyk i procentów obrazujących stan dzisiejszego świata jest wiele. Jest jednak jeden, dzięki któremu będziemy w stanie zrobić z Wami jeszcze więcej dobra. Chcemy Was zachęcić do przekazania 1% na rzecz Dobrej Fabryki. Jeśli jeszcze nie złożyliście swojego zeznania podatkowego, wejdźcie na niżej podany link – pomożemy Wam w rozliczeniu PITów, a 1% Waszego podatku przekażemy na ratowanie życia tych, dla których naprawdę jesteśmy ostatnią nadzieją.

Jeśli korzystacie z możliwości, jaką w tym roku dają Urzędy Skarbowe, przygotowując gotowe już rozliczenia, warto pamiętać, że wciąż mamy wpływ na to komu przekazujemy jeden procent. Wystarczy po zalogowaniu się do Portalu Podatkowego w pozycji „przekaż 1% podatku” wybrać organizację, wyszukując nas po nazwie: Fundacja Dobra Fabryka lub wpisując nr KRS 0000519542

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
10 944
Potrzebujemy:
18 000