Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 822
Potrzebujemy:
38 000

Podaruj nam 1%

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
W ośrodku dożywiania przyjmujemy co najmniej

100

dzieci tygodniowo
Uratowaliśmy od choroby głodowej

647

osób w 2020 r.

26.02.2019

Jedna na dziewięć osób na świecie cierpi głód, a jedna na trzy jest niedożywiona. Co najmniej połowa światowej populacji nie otrzymuje podstawowej opieki zdrowotnej, około 263 mln dzieci i młodzieży na świecie nie chodzi do szkoły a bez pracy jest dziś 190 mln ludzi na świecie. To główne powody, dla których Fundacja Dobra Fabryka ŻYWI, LECZY, UCZY i DAJE PRACĘ!!! Dzięki Wam w ubiegłym roku nasza pomoc dotarła do ponad 30 000 potrzebujących.

Robimy wszystko, by produkować dobro w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Robimy to w bardzo konkretnych miejscach, bardzo prezyzyjnie udzielając pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Znamy ich z imienia i nazwiska.

Statystyk i procentów obrazujących stan dzisiejszego świata jest wiele. Jest jednak jeden, dzięki któremu będziemy w stanie zrobić z Wami jeszcze więcej dobra. Chcemy Was zachęcić do przekazania 1% na rzecz Dobrej Fabryki. Jeśli jeszcze nie złożyliście swojego zeznania podatkowego, wejdźcie na niżej podany link – pomożemy Wam w rozliczeniu PITów, a 1% Waszego podatku przekażemy na ratowanie życia tych, dla których naprawdę jesteśmy ostatnią nadzieją.

Jeśli korzystacie z możliwości, jaką w tym roku dają Urzędy Skarbowe, przygotowując gotowe już rozliczenia, warto pamiętać, że wciąż mamy wpływ na to komu przekazujemy jeden procent. Wystarczy po zalogowaniu się do Portalu Podatkowego w pozycji „przekaż 1% podatku” wybrać organizację, wyszukując nas po nazwie: Fundacja Dobra Fabryka lub wpisując nr KRS 0000519542