Podaruj nam 1%

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

26.02.2019

Jedna na dziewięć osób na świecie cierpi głód, a jedna na trzy jest niedożywiona. Co najmniej połowa światowej populacji nie otrzymuje podstawowej opieki zdrowotnej, około 263 mln dzieci i młodzieży na świecie nie chodzi do szkoły a bez pracy jest dziś 190 mln ludzi na świecie. To główne powody, dla których Fundacja Dobra Fabryka ŻYWI, LECZY, UCZY i DAJE PRACĘ!!! Dzięki Wam w ubiegłym roku nasza pomoc dotarła do ponad 30 000 potrzebujących.

Robimy wszystko, by produkować dobro w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Robimy to w bardzo konkretnych miejscach, bardzo prezyzyjnie udzielając pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Znamy ich z imienia i nazwiska.

Statystyk i procentów obrazujących stan dzisiejszego świata jest wiele. Jest jednak jeden, dzięki któremu będziemy w stanie zrobić z Wami jeszcze więcej dobra. Chcemy Was zachęcić do przekazania 1% na rzecz Dobrej Fabryki. Jeśli jeszcze nie złożyliście swojego zeznania podatkowego, wejdźcie na niżej podany link – pomożemy Wam w rozliczeniu PITów, a 1% Waszego podatku przekażemy na ratowanie życia tych, dla których naprawdę jesteśmy ostatnią nadzieją.

Jeśli korzystacie z możliwości, jaką w tym roku dają Urzędy Skarbowe, przygotowując gotowe już rozliczenia, warto pamiętać, że wciąż mamy wpływ na to komu przekazujemy jeden procent. Wystarczy po zalogowaniu się do Portalu Podatkowego w pozycji „przekaż 1% podatku” wybrać organizację, wyszukując nas po nazwie: Fundacja Dobra Fabryka lub wpisując nr KRS 0000519542

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050