Podaruj bukiet prawdziwego DOBRA

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

26.05.2022

Celine, mimo młodego wieku, wylała wiele łez nad ciążami, które kończyły się dla niej poronieniem. Ciężko opisać radość, jaką widzieliśmy w jej oczach, gdy w końcu w sierpniu ubiegłego roku została MAMĄ!!!

Celine ma 25 lat i jest jedną z Burkinek pracujących w dobrofabrycznym ogrodzie w Gourcy. Marzenia Celine były takie, jak marzenia kobiet we wszystkich innych zakątkach świata – bardzo chciała znaleźć stabilną pracę, żyć w zdrowiu i założyć rodzinę. Stworzyliście dla niej miejsce pracy, którym jest samowystarczalny ogród, pomagający lokalnej społeczności nie tylko we wzbogacaniu własnej diety, ale również w rozwijaniu przedsiębiorczości. Zazieleniliście z nami aż 3 hektary pustynii, które dziś są prawdziwym zielonym rajem. Wybudowaliście z nami młyn, który pozwala społeczności w Gourcy na mielenie zboża i sprzedaż mąki!

I tak, jak tchnęliście życie w ten kawałek ziemi, tak podarowaliście Celine najpiękniejszy dar życia, jakim jest własne wymarzone, ukochane dziecko. Bez ufundowanej przez Was specjalistycznej opieki ginekologicznej, na którą dziewczyna nie mogła sobie pozwolić, nie byłoby najmniejszych szans na utrzymanie ciąży. A jednak – medycyna znakomicie poradziła sobie i w tym przypadku, i dziś Celine jest najszczęśliwszą pod saharyjskim słońcem mamą małej Caroline.

Dziś w Polsce świętujemy Dzień Matki. Dla kobiet takich jak Celine jest to jedno z ważniejszych świąt roku, lecz dla wielu innych jest to powód do łez.

Brak opieki ginekologicznej, trudne warunki porodu, brak edukacji okołoporodowej czy po prostu niedożywienie stoją na drodze do szczęśliwego macierzyństwa wielu kobiet w krajach takich jak Burkina Faso. Boli nas świadomość, że czasem wystarczy dosłownie kilka wizyt lekarza, aby przyszła mama w ósmym tygodniu ciąży mogła usłyszeć upragnione bicie serca swojego dziecka na USG. Przecież taka wizyta u lekarza to w Burkina Faso często równowartość zaledwie kilku-kilkudziesięciu złotych!

Podarowując Bukiet Dobra stwarzasz dla tych kobiet równe szanse, dzięki którym podstawowa opieka medyczna przed i podczas ciąży nie jest luksusem! Zajrzyj dziś do Dobroczynnego24 i podaruj Bukiet prawdziwego DOBRA!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050