Podaruj Bukiet Dobra

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

08.03.2023

Rakieta spadła na gospodarstwo pani Marii, burząc bezpieczny, rodzinny dom. Pozostała jej tylko malutka motyka. Tuli ją w ramionach, mówiąc, że straciła wszystko, co było dla niej ważne.
Z okazji Dnia Kobiet pani Maria chciałaby otrzymać paczkę z żywnością. Z bochenkiem świeżego chleba, za którym tak tęskni – a o który teraz tak trudno.
Rachi wychowała się w Burkina Faso bez mamy i taty. Mieszkała kątem u dalszej rodziny, dla której była kulą u nogi. Ciotka znęcała się nad nią i głodziła dziewczynę. Dziś życie Rachi powoli się odmienia. Dostała się do szkoły w Dakarze, która daje jej gwarancję zdobycia cennego zawodu i samodzielnego życia. Z okazji Dnia Kobiet Rachi chciałaby otrzymać kolejny dzień nauki.
Regine, zapytana o największe marzenie, mówi nam, że chciałaby wyzdrowieć. Kiedy wstanie z łóżka stało się dla niej wysiłkiem ponad możliwości, nie rozumiała co się z nią dzieje. Wyjście do pracy napawało ją lękiem, a przecież było tak potrzebne, aby mogła przetrwać. Na szczęście nie bała się poprosić o pomoc.
Z okazji Dnia Kobiet Regine chciałaby otrzymać finansowanie leczenia depresji. Bardzo chce powrócić do pracy. Nie chce prosić o jedzenie ani mieszkanie. Chce na nie sama zapracować.
Spełniło się pierwsze marzenie Celine – urodziła zdrową córeczkę. Dziś marzy tylko o tym, by jej ciężka praca zapewniła ich rodzinie dach nad głową, bezpieczeństwo i samodzielność. Z okazji Dnia Kobiet Celine chciałaby otrzymać narzędzia do pracy w ogrodzie.
Wystarczy 25 zł – równowartość bukietu kwiatów – by uczynić życie każdej z tych kobiet odrobinę lepszym. Jeśli chcesz pomóc nam w realizacji tych i innych marzeń kobiet, podaruj im dziś niewiędnący BUKIET DOBRA. Taki bukiet wart jest o wiele więcej niż tylko pieniądze. Od wielu lat daje szansę na szczęśliwe życie, o które tak trudno w wielu rejonach świata.
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
52 444
Potrzebujemy:
129 050