Pług, wół i prawie sto kilogramów sezamu – dziękujemy Wam!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

18.07.2017

Na nasze farmy w Burkina Faso spadł długo wyczekiwany deszcz. W ostatnich tygodniach mieszkańcy Gourcy wypatrywali opadów w napięciu równym ekscytacji kibiców czekających na swoją ulubioną drużynę. I doczekali się. Wody jest już wystarczająco dużo, by zacząć pracę na polach.

Teraz po raz kolejny macie okazję przekonać się, że zakupy w dobroczynne24.pl to nie prezenty, które jedynie pomogą lub ułatwią życie, to dla mieszkańców Gourcy być albo nie być. Wchodząc do naszego sklepu z dobrem sprawiliście, że właśnie teraz, gdy na suchą jak pieprz ziemię spadły pierwsze deszcze wszyscy wyszli na pola, by zamienić ziarno, wodę i swoją pracę w plony, które zapewnią im pożywienie, pomogą przeżyć kolejną suchą porę i zgromadzić zapasy, dzięki którym głodnych ludzi znów będzie wśród mieszkańców wioski mniej.

By wszystko udało się jak trzeba, pomagamy rodzinom również fachową pomocą. Wykwalifikowany rolnik jest już w Gourcy. Człowiek znający się na czymś w rodzaju cudów, czyli przede wszystkim jak sprawić, by na ziemi, na której zazwyczaj nie chce rosnąć nic, udało się doczekać obfitych żniw, będzie cały czas wspierał rodziny. Raz w tygodniu sprawdzi, czy każdej praca idzie jak trzeba. Doradzi i pomoże, by wszystko poszło zgodnie z planem.

Mieszkańcy Gourcy mówią Wam dziś BARKA!!! DZIĘKUJEMY!!!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023