Blog

Nowa kuchnia dla dziewcząt w Foyer!

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 39% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 49%
  • 60% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • Średnio tylko 6 na 10 dzieci kończy edukację przynajmniej na poziomie podstawowym
  • Wskaźnik alfabetyzacji dla całej populacji powyżej 15. roku życia wynosi 51,9%
Opłacamy naukę

56 dziewczętom

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

17.06.2017

Kuchnia w internacie wyremontowana przez siostrę Ewę (organizacja i nadzór) i naszą Dobrą Fabrykę (finanse), wygląda zupełnie inaczej niż stare pomieszczenie, w którym dziewczyny były zmuszone dotychczas gotować sobie obiady na chałupniczej kuchence skleconej ze starej beczki na paliwo i palnika gazowego. A przecież nie będzie sensownej nauki, jeśli nie będzie śniadania i obiadu…

W nowej kuchni znalazło się miejsce na dwa solidne palniki gazowe, (dziewcząt jest 28 na każdym roku i dla wszystkich musi starczyć), a paliwo do nich jest dostarczane z zewnątrz budynku z porządnie zabezpieczonych dużych technicznych butli.
Ściany pomieszczenia pokrywają jasne płytki glazury, przeplatane kolorowymi wzorami; na podłodze zaś została ułożona terakota. Nie pozostaje nam nic innego niż życzyć szczęśliwym młodym damom smacznego obiadu BON APETIT!

A jeśli chcecie pomóc naszym dzielnym dziewczynom już dziś możecie zafundować im JEDEN DZIEŃ nauki, pomóc zrobić JEDEN krok w stronę fajnego życia, w którym wreszcie będą mogły SAME decydować o sobie i spełniać SWOJE marzenia!

DZIĘKUJEMY!!!  🙂

Pomoc pilnie potrzebna

Uratujmy Aptekę dla Najuboższych w Togo

To kwota, która pozwali na wyposażenie aptecznych półek na pierwsze półrocze. Zajmą się tym Ania i Mateusz, którzy jeszcze w lutym przylecą na miejsce i zapełnią półki najpotrzebniejszymi antybiotykami, lekami przeciwmalarycznymi i przeciwbólowymi. Apteka w Saoudé ma do uratowania ludzi. Uda się tylko dzięki Wam.

czytaj więcej

Mamy już:
10 416
Potrzebujemy:
30 000