Blog

Nowa kuchnia dla dziewcząt w Foyer!

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 38% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 50,6%
  • 44% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • tylko 13,9% populacji powyżej 25. roku życia posiada jakiekolwiek wykształcenie ponadpodstawowe
  • wskaźnik alfabetyzacji wśród młodzieży pomiędzy 15. a 24. rokiem życia wynosi 69,8%
Opłacamy naukę

56 dziewcząt

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

17.06.2017

Kuchnia w internacie wyremontowana przez siostrę Ewę (organizacja i nadzór) i naszą Dobrą Fabrykę (finanse), wygląda zupełnie inaczej niż stare pomieszczenie, w którym dziewczyny były zmuszone dotychczas gotować sobie obiady na chałupniczej kuchence skleconej ze starej beczki na paliwo i palnika gazowego. A przecież nie będzie sensownej nauki, jeśli nie będzie śniadania i obiadu…

W nowej kuchni znalazło się miejsce na dwa solidne palniki gazowe, (dziewcząt jest 28 na każdym roku i dla wszystkich musi starczyć), a paliwo do nich jest dostarczane z zewnątrz budynku z porządnie zabezpieczonych dużych technicznych butli.
Ściany pomieszczenia pokrywają jasne płytki glazury, przeplatane kolorowymi wzorami; na podłodze zaś została ułożona terakota. Nie pozostaje nam nic innego niż życzyć szczęśliwym młodym damom smacznego obiadu BON APETIT!

A jeśli chcecie pomóc naszym dzielnym dziewczynom już dziś możecie zafundować im JEDEN DZIEŃ nauki, pomóc zrobić JEDEN krok w stronę fajnego życia, w którym wreszcie będą mogły SAME decydować o sobie i spełniać SWOJE marzenia!

DZIĘKUJEMY!!!  🙂

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000