Olena i Maria chcą Wam bardzo podziękować!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

13.05.2022

Kiedy okna na 11. piętrze domu Oleny i jej córki – Marii – zatrzęsły się od huku eksplozji, kobiety poczuły, że historia się powtarza. Już osiem lat temu rodzina uciekała z ogarniętego walkami Doniecka do obwodu kijowskiego, gdzie już zawsze miała czuć się bezpiecznie.

Nie chciały uciekać, ale widmo śmierci pod gruzami z córką było dla Oleny straszniejsze niż ucieczka w nieznane. Ukrainka pakowała siebie i córkę tak szybko, że zapomniała zabrać jakiekolwiek ubrania czy bieliznę. Kiedy zamykały jedyną walizkę, słyszały rakiety przelatujące im nad głowami.

Postanowiły uciec do Kijowa, a stamtąd do Łucka. Stojąc na peronie pełnym ludzi, najbardziej bały się ostrzału. Kiedy pociąg ewakuacyjny nadjechał, był przepełniony. Olena miała niezwykłe szczęście, że razem z córką udało im się zmieścić do przedziału; mimo tego, że pękał w szwach – zamiast 4 osób, zmieściło się w nim aż 12!

W Łucku znalazły schronienie w hostelu, który udostępnił miejsca potrzebującym.

Wolontariusze z hostelu od razu zauważyli, że kobiety nie wzięły ze sobą żadnej odzieży, dlatego zwrócili się do nas z prośbą o pomoc. Błyskawicznie wysłaliśmy im paczki przekazane przez Was i przez wspaniałe firmy, które podarowały nam swoją odzież. Olena i Maria rozpłakały się ze wzruszenia. Chcą Wam bardzo podziękować!

Jeśli chcesz pomóc nam wysłać kolejne paczki pełne DOBRA, koniecznie zajrzyj do naszego dobroczynnego sklepu, za pomocą którego przekażesz żywność lub środki higieny!

Pomoc pilnie potrzebna

Uratujmy Aptekę dla Najuboższych w Togo

To kwota, która pozwali na wyposażenie aptecznych półek na pierwsze półrocze. Zajmą się tym Ania i Mateusz, którzy jeszcze w lutym przylecą na miejsce i zapełnią półki najpotrzebniejszymi antybiotykami, lekami przeciwmalarycznymi i przeciwbólowymi. Apteka w Saoudé ma do uratowania ludzi. Uda się tylko dzięki Wam.

czytaj więcej

Mamy już:
10 726
Potrzebujemy:
30 000