Ogórkowy Raj dla Burkina Faso: Twoja Szansa na Dobre Dzieło!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

03.08.2023

Choć w Burkina Faso brakuje jedzenia, jego produkcję dodatkowo ograniczają… względy bezpieczeństwa. Władze wprowadziły zakaz uprawy zbóż wysokich. Pola kukurydzy są potencjalną kryjówką dla dżihadystów i szlakiem ich ekspansji na południe. Wyobraźcie sobie, jak paraliżujący musi to być strach i realne, bliskie zagrożenie. Dla wielu oznacza to głód.

Kryzys klimatyczny i bieda sprawiają, że w Burkina Faso, Mali i Nigrze już ponad 14 mln osób potrzebuje pomocy humanitarnej. 2,5 miliona mieszkańców uciekło ze swoich domów i nie ma się gdzie podziać. To tak, jakby populacja Warszawy i Krakowa w jednym momencie musiała szukać schronienia na peryferiach, pozbawiona jedzenia, dachu nad głową, pracy i możliwości powrotu do siebie.

W naszym ogrodzie w Gourcy, w północnej części Burkina Faso, sezon ogórkowy jest w pełni. I choć wokół surowa pustynia, krajobraz brązów i szarości, robimy wszystko, by u nas było zielono. By tak mogło być, potrzebujemy Was teraz bardziej niż kiedykolwiek dotychczas.

Wyjście do pracy na pole to dziś w Burkina Faso naprawdę akt bohaterstwa. Walcząc z głodem, ludzie ryzykują życiem. Dlatego prosimy Was, by sezon ogórkowy w naszym ogrodzie w Burkina Faso trwał jedynie dosłownie. Nie róbmy sobie wakacji od pomagania. I jedno i drugie wspaniale się łączy. Dzięki naszemu Sklepowi z Dobrem, nawet wypoczywając na plaży, możemy robić dobro i na przykład, zazielenić kawałek pustyni w Burkina Faso.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050