No i pojechali!!!

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

12.03.2023

No i pojechali!!! W Afryce jest już dwóch naszych Piątkowiczów, którzy angażując się w projekt „Przybij nam 5!”, zdobyli szansę, by nasze projekty zobaczyć na własne oczy!
Zaczęli od Kasisi, największego w Zambii domu dla dzieci, którym opiekuje się nasza siostrzana fundacja. Tu w Kasisi wszystko się zaczęło. 10 lat temu przekonaliśmy się, jak wspaniałe rzeczy możemy robić, kiedy działamy razem. Z tej pewności rok później zrodziła się Dobra Fabryka.
Z Kasisi Marta i Marcin polecą do Rwandy. Spotkają się z Siostrami od Aniołów, które w Kabudze prowadzą jedyne w całym kraju hospicjum. Podczas tygodniowej wyprawy, będą mieli okazję przekonać się, że nie trzeba wielkich darowizn, że nawet piątka potrafi zdziałać cuda, pod warunkiem, że przybijana regularnie. To dzięki tym drobnym wpłatom, o które wciąż Was prosimy, jesteśmy wśród potrzebujących już w 11 krajach na 3 kontynentach.
Przybijając nam piątkę raz w tygodniu zyskujesz szansę na to, by za rok, tak jak Marta i Marcin sam zobaczyć, jak działają nasze projekty. Ale to nie wszystko. Każdego dnia będziesz miał pewność, że Twoje drobne pracują i ratują czyjeś życie i zdrowie. Będziesz najbliżej linii frontu wśród potrzebujących ciepła i jedzenia ofiar wojny w Ukrainie, będziesz karmił cierpiące z powodu choroby głodowej dzieciaki w Kongu, tworzył nowe szanse na edukację dla młodych kobiet w Senegalu, dawał pracę na roli mieszkańcom pustynniejącego terenu w Burkina Faso. Podarujesz ciepły posiłek chorym i przerażonym przybyszom na greckiej wyspie Lesbos.
Udowodnimy Ci, że warto pomagać, a swojej pięciozłotówki nie wydasz lepiej.
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050