Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Mały Samuel pod czujnym okiem fizjoterapeuty Patricka

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

25 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

8000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1029

porodów w 2020 r.

27.08.2020

Ratujecie właśnie kolejne dziecko. Mały Samuel z porażeniem mózgowym rozpoczyna rehabilitacje na oddziale fizjoterapii szpitala w Ntamugendze.

Nie moglibyśmy przecierać kolejnych szlaków i nieustannie zwiększać możliwości leczenia naszych małych pacjentów, gdyby nie Wasze wsparcie i wspaniały zespół, z którym możemy działać na miejscu. Oddział fizjoterapii wyposażyliśmy w specjalistyczny sprzęt i ufundowaliśmy etat dla fachowca, jakich w całym Kongu mało. Patrick pracuje z nami od dwóch lat. Niektórzy mówią o nim cudotwórca, inni uzdrowiciel. Są też tacy, którzy przyrównują go do wiejskich szamanów, dodając jednak, że w przeciwieństwie do nich Patrick jest skuteczny.

W ciągu roku fizjoterapeuta pomógł całkowicie wrócić do sprawności lub znacznie poprawił kondycję 203 pacjentów. Tym razem to mały Samuel z wioski Kako trafił pod jego opiekę. Niezrozumiane i opuszczone przez matkę dziecko od razu stało się wulkanem energii. Uwielbia Patricka i nie przestaje się uśmiechać.

Nie zapominajcie o szpitalu w Ntamugendze i najbardziej potrzebujących. Jeśli nie Wy, nie pomoże im nikt. Wystarczy 5, 10 złotych. Każde, nawet najmniejsze wsparcie się liczy. Bardzo potrzebujemy dolać do tego projektu paliwa! Jeśli chcesz, by ten dzień nabrał jeszcze większego sensu, zrób to teraz.

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->