Kasiu!!! 100 lat!!!

Liban

Eskalujący od października 2019 r. kryzys polityczny i gospodarczy, prowadzi Liban na skraj bankructwa. Tragiczną sytuację spotęgował gigantyczny wybuch chemikaliów składowanych w bejruckim porcie w 2020 r. Klasa średnia praktycznie przestała istnieć. Osoby wykształcone uciekają przed hiperinflacją, rosnącym z każdym miesiącem bezrobociem, przerwami w dostawach elektryczności i brakiem paliwa.

Garść informacji:
  • od początku kryzysu, funt libański stracił ponad 90 %. swojej wartości
  • ceny żywności wzrosły o 400 % między styczniem a grudniem 2020 r.
  • PKB spadł o 20,3 % (2020 r.)
  • 78 % populacji Libanu (3 mln osób) żyje w ubóstwie, skrajne ubóstwo dotknęło 36 % Libańczyków (1,38 mln)
  • w całym kraju brakuje podstawowych leków
  • coraz dłuższe przerwy w dostawie prądu (nawet do 20 h dziennie) i paliwa paraliżują codzienne funkcjonowanie Libańczyków
Zapewniamy leki, żywność oraz podstawowe artykuły higieniczne i sanitarne dla

260

przewlekle chorych i ubogich

03.10.2022

Liban jest w katastrofalnej kondycji ekonomicznej. Paczka paracetamolu kosztuje już ponad 200 zł. Nasza fundacja ma pod opieką ponad 260 osób przewlekle chorych. Im paracetamol już nie wystarczy. Potrzebne są specjalistyczne leki. Dla ludzi, którzy jeszcze nie tak dawno zarabiali średnią krajową, dziś leczenie jest wydatkiem nie do udźwignięcia.

Do tego, by wyciągnąć do naszych pacjentów rękę, zachęca dzisiaj nasza fundacyjna koleżanka. To dzięki Kasi docieramy do Was z informacjami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dba o to, by przekazywana za pośrednictwem naszej strony pomoc, była jak najprostsza. Dziś świętuje swoje urodziny i chciała, by uczcić je, fundując choćby najmniejsze opakowanie lekarstw dla najuboższych seniorów w Libanie. To kosz zaledwie 6 zł.

My, choć nie mamy wszystkiego, czego byśmy potrzebowali i boimy się nadchodzącej zimy, w porównaniu z Libańczykami wciąż jeszcze mamy bardzo wiele.

Kasiu!!! 100 lat!!! Dziękujemy Ci za Twoją pracę! Ruszamy na urodzinową produkcję dobra dla naszych pacjentów w Libanie!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000