„Bądźcie z siebie dumni!”.

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

29.09.2022

Dobrem należy się chwalić i właśnie dziś chcemy Wam powiedzieć: „Bądźcie z siebie dumni!”.

Każda przybijana przez Was piątka, przelew stały na jakąkolwiek, najmniejszą nawet kwotę, ale wpłacany regularnie, pozwala nam planować takie akcje, jak ta, która właśnie dzieje się kilka kilometrów od linii frontu. Dzięki stałym wpłatom nie musimy czekać, możemy działać natychmiast, jak tylko pojawi się szansa, by dotrzeć do ludzi, do których od 6 miesięcy nie dotarła żadna pomoc.

W Izium i okolicznych miejscowościach, w tym położonych zaledwie kilometr od linii frontu, trwa dystrybucja żywności i artykułów higienicznych. Wiele osób nie ma zaufania do wojskowych i pracowników humanitarnych. Wciąż nie wiedzą, czy to nie wróg lub zasadzka. Przez pół roku słyszeli tylko wybuchy, stracili wielu swoich bliskich. Płaczemy razem z nimi. A Wam, również w ich imieniu, chcemy powiedzieć: „DZIĘKUJEMY!”

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
52 444
Potrzebujemy:
129 050