„Bądźcie z siebie dumni!”.

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

29.09.2022

Dobrem należy się chwalić i właśnie dziś chcemy Wam powiedzieć: „Bądźcie z siebie dumni!”.

Każda przybijana przez Was piątka, przelew stały na jakąkolwiek, najmniejszą nawet kwotę, ale wpłacany regularnie, pozwala nam planować takie akcje, jak ta, która właśnie dzieje się kilka kilometrów od linii frontu. Dzięki stałym wpłatom nie musimy czekać, możemy działać natychmiast, jak tylko pojawi się szansa, by dotrzeć do ludzi, do których od 6 miesięcy nie dotarła żadna pomoc.

W Izium i okolicznych miejscowościach, w tym położonych zaledwie kilometr od linii frontu, trwa dystrybucja żywności i artykułów higienicznych. Wiele osób nie ma zaufania do wojskowych i pracowników humanitarnych. Wciąż nie wiedzą, czy to nie wróg lub zasadzka. Przez pół roku słyszeli tylko wybuchy, stracili wielu swoich bliskich. Płaczemy razem z nimi. A Wam, również w ich imieniu, chcemy powiedzieć: „DZIĘKUJEMY!”

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000