„Bądźcie z siebie dumni!”.

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

29.09.2022

Dobrem należy się chwalić i właśnie dziś chcemy Wam powiedzieć: „Bądźcie z siebie dumni!”.

Każda przybijana przez Was piątka, przelew stały na jakąkolwiek, najmniejszą nawet kwotę, ale wpłacany regularnie, pozwala nam planować takie akcje, jak ta, która właśnie dzieje się kilka kilometrów od linii frontu. Dzięki stałym wpłatom nie musimy czekać, możemy działać natychmiast, jak tylko pojawi się szansa, by dotrzeć do ludzi, do których od 6 miesięcy nie dotarła żadna pomoc.

W Izium i okolicznych miejscowościach, w tym położonych zaledwie kilometr od linii frontu, trwa dystrybucja żywności i artykułów higienicznych. Wiele osób nie ma zaufania do wojskowych i pracowników humanitarnych. Wciąż nie wiedzą, czy to nie wróg lub zasadzka. Przez pół roku słyszeli tylko wybuchy, stracili wielu swoich bliskich. Płaczemy razem z nimi. A Wam, również w ich imieniu, chcemy powiedzieć: „DZIĘKUJEMY!”

Pomoc pilnie potrzebna

Uratujmy Aptekę dla Najuboższych w Togo

To kwota, która pozwali na wyposażenie aptecznych półek na pierwsze półrocze. Zajmą się tym Ania i Mateusz, którzy jeszcze w lutym przylecą na miejsce i zapełnią półki najpotrzebniejszymi antybiotykami, lekami przeciwmalarycznymi i przeciwbólowymi. Apteka w Saoudé ma do uratowania ludzi. Uda się tylko dzięki Wam.

czytaj więcej

Mamy już:
10 416
Potrzebujemy:
30 000