Jikaze Safari dziś obchodzi swoje drugie urodziny

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

8000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1133

porodów w 2022 r.

04.05.2022

Pierwsza fotografia pochodzi z 21 stycznia, druga z dziś. Na obu ten sam Jikaze Safari, który dziś obchodzi swoje drugie urodziny. Robicie tu cuda! Bez dwóch zdań! Za każdym razem, kiedy decydujecie się na zakupy w Dobroczynne24, zmieniacie czyjeś życie, czasem po prostu je ratujecie!

Safari nie przypomina już siebie sprzed kilku miesięcy. Robimy wszystko, by o cierpieniu i głodzie zapomniał na dobre! Odżywiamy i rozpieszczamy. Nasz cel to 15 kg, dopiero wtedy będzie można zoperować chłopaka i definitywnie usunąć przeszkodę w przewodzie pokarmowym, przez którą był o krok od śmierci.

Chodźcie z nami! Zróbmy dziś kilka cudów! Posiłek terapeutyczny dla dziecka z chorobą głodową to koszt zaledwie 15 zł! Jego zakup w naszym wyjątkowym sklepie z dobrem nie zajmie więcej niż 3 minuty.

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023