Hospicjum w Kabudze to miejsce pełne historii

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2021 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

31

osób

30.08.2022

Hospicjum w Kabudze, pierwsze i jak dotąd jedyne w Rwandzie, to miejsce pełne historii, śmiechu i łez. Nasi podopieczni trafiają tu czasem na kilka lat, a czasem tylko na kilka dni – ale to właśnie dzięki Wam mogą przeżywać ostatnie chwile z godnością.

Chcemy, żebyście o nich pamiętali. Zapytaliśmy ich dziś o to, jakie są ich rady dla młodego pokolenia oraz o to, co jest dla nich najważniejsze. To dzięki Wam mogą spędzać ten czas z uśmiechem.

Jeden dzień pobytu chorego w naszym hospicjum to koszt około 50 zł. Hospicjum nie zarabia, musi jednak pokryć koszty płac personelu (pielęgniarzy i lekarza), zapłacić za prąd i wodę, jedzenie dla chorych, środki do pielęgnacji i leki. Sami nie mogliby sobie pozwolić nawet na ułamek takiej opieki. Fundując dzień opieki cierpiącym i opuszczonym, mówimy im: „Nie musisz się już o nic martwić”.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
227 121
Potrzebujemy:
200 000