Giving Tuesday

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

600

osób w 2022 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

03.12.2019

Pięć lat temu Dobra Fabryka stawiała pierwsze kroki. Udało nam się uratować przed zamknięciem szpital w Demokratycznej Republice Konga i zaopiekować się kilkoma pacjentami w jedynym w Rwandzie hospicjum.

Od tego czasu do produkowania z nami dobra dołączyło mnóstwo wspaniałych ludzi! Dziś nasza pomoc dociera do blisko 40 000 ludzi w dziesięciu krajach, w Afryce, Europie i Azji. Karmimy, leczymy, pomagamy w nauce i w organizacji nowych miejsc pracy. Jesteśmy wśród ludzi, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia.

Dziś Giving Tuesday – szczególny dzień, w którym ludzie na całym świecie celebrują dobroczynność, wspierając organizacje, z którymi się utożsamiają. Dołącz do nich i produkuj z nami dobro w tych miejscach, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, zdrowie, radość i życie. Doceniamy każdy Wasz gest. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Od początku naszej działalności uratowaliśmy już tysiące dzieciaków. Każdego dnia trafiają do nas kolejne. Tylko dzięki Wam nie odmawiamy pomocy nikomu.

Ze zdjęcia pozdrawia Was André. Jeden z kilkudziesięciu pacjentów, którzy codziennie dostają u nas pomoc.

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
10 944
Potrzebujemy:
18 000