Blog

Ernestine, uczennica szkoły zawodowej, pomogła małemu Mamadou.

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 38% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 50,6%
  • 44% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • tylko 13,9% populacji powyżej 25. roku życia posiada jakiekolwiek wykształcenie ponadpodstawowe
  • wskaźnik alfabetyzacji wśród młodzieży pomiędzy 15. a 24. rokiem życia wynosi 69,8%
Opłacamy naukę

56 dziewcząt

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

09.08.2017

Rana trudno się goi już od kilku miesięcy i regularna zmiana opatrunków jest niezbędna. Małym pacjentem z czułością i profesjonalizmem zaoopiekowała się Ernestine, jedna z dziewcząt z Dakarskiej szkoły zawodowej, która w tej przychodni akurat odbywa staż. Musicie wiedzieć, że dziewczyny z Foyer s. Marii Goretti prowadzonej przez siostry franciszkanki mają staże nie tylko w hotelach i pensjonatach, ale też m.in. w Dakarskiej przychodni i przedszkolu.

Oprócz opieki nad pacjentami, stażystki pod czujnym okiem siostry Henryki, wyrabiają wg. znanego tylko siostrze przepisu specjalne mydło, które jest rozdawane pacjentom z dolegliwościami skórnymi. Mydło te, oparte na lokalnych, naturalnych składnikach m.in. na olejkach z baobabu i maśle shea z dodatkiem substancji przeciwbakterynych i przeciwgrzybiczych jest najprostszym i bardzo skutecznym remedium na wszelkie dermatozy z którymi zmagają się dakarscy pacjenci.

Jeśli chcecie pomóc dziewczynom z dakarskiej szkoły zawodowej w ich nauce i niełatwej drodze do znalezienia dobrej, stałej pracy już dziś możecie wykupić dzień nauki w szkole zawodowej w naszym sklepie z dobrem, dobroczynne24.pl

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023