Karmimy uchodźców na greckiej wyspie Lesbos

Podaruj posiłek

Razem z Nikosem i Kateriną tworzymy bezpieczne miejsce na wyspie Lesbos dla tych, którzy uciekają przed wojnami i klęskami humanitarnymi. Chcemy by w końcu poczuli się jak w domu. Osieroconym dzieciom i młodzieży będziemy dostarczali do obozu ciepłe posiłki.

czytaj więcej

Mamy już:
17 153 zł
Potrzebujemy:
60 000 zł
Blog

Dobiega końca remont kuchni szkoleniowej w szkole zawodowej w Dakarze.

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 38% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 50,6%
  • 44% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • tylko 13,9% populacji powyżej 25. roku życia posiada jakiekolwiek wykształcenie ponadpodstawowe
  • wskaźnik alfabetyzacji wśród młodzieży pomiędzy 15. a 24. rokiem życia wynosi 69,8%
Opłacamy naukę

56 dziewcząt

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

09.10.2017

Wszystkie instalacje są już wymienione, wystarczy jeszcze tylko wstawić półki i drzwi i Voila!!! Nasze przyszłe mistrzynie kulinarnego fachu wreszcie będą miały mistrzowską kuchnię z prawdziwego zdarzenia

Całe pomieszczenie jest już odmalowane, na ścianach znalazła się nowa biała glazura, a na podłodze piaskowa terakota. Przy 3 oddzielnych stanowiskach do przygotowywania potraw znalazły się już nowe kuchenki gazowe wraz z piekarnikami, a nad każdą z nich funkcjonalny okap. Nad długimi blatami umieszczonymi wzdłuż pomieszczenia zawisły szafki na kuchenne akcesoria. Pod blatami lada dzień zostaną zamontowane półki na pozostałe przybory kuchenne.

Po wymianie instalacji elektrycznej, kable zostały poprowadzone w ten sposób by przy każdym ze stanowisk nie zabrakło niezbędnych gniazdek do podłączenia miksera lub blendera. Również w stole pośrodku, który będzie służył do prezentacji przygotowania potraw przez prowadzącego zajęcia udało się zainstalować gniazdka, by można było wygodnie podłączyć sprzęt AGD bez przeciągania kabli przez środek sali.

W pomieszczeniu obok pełniącym wcześniej rolę „graciarni”  udało się teraz zorganizować funkcjonalny „magazyn żywności” gdzie na obszernych półkach znajdą się wszystkie niezbędne do przygotowywania potraw produkty. Te wymagające do przechowywania niskiej temperatury znajdą swoje miejsce w 3 obszernych zamrażarkach.

Wprost nie możemy się już doczekać jakie to kulinarne cuda przygotują na zajęciach w swojej nowej kuchni uczennice Foyer.  A to wszystko dzięki waszemu wsparciu.

Ogromnie Wam dziękujemy w imieniu dziewcząt i siostry Ewy – dyrektorki foyer i zapraszamy was do dalszego wspierania szkoły zawodowej w Dakarze, która dzięki waszej pomocy zmienia się nie do poznania!!!