Posiłek terapeutyczny dla dziecka z chorobą głodową

15 

+ -
Kategoria: Karmimy
Miejsce: Demokratyczna Republika Konga – ośrodek dożywiania

W szpitalu w Ntamugendze działają oddział pediatryczny zajmujący się m.in. dziećmi z ostrą postacią choroby głodowej oraz ośrodek leczenia choroby głodowej, do którego trafiają dzieci z rozpoznanym niedożywieniem. Głód – to oprócz malarii – największe zagrożenie dla zdrowia i życia najmłodszych. Co 6 sekund z powodu głodu umiera na świecie jedno dziecko, a prawie miliard ludzi nie wie, czy jutro będzie miało co jeść. Wśród nich jest wielu mieszkańców wiosek położonych w sąsiedztwie naszego szpitala.

Nakarmienie chorego dziecka – to nie tylko zaspokojenie głodu, to także terapia lecznicza. Zachęcamy do zakupu posiłku terapeutycznego zawierającego niezbędne wartości odżywcze, przygotowanego specjalnie dla dzieci z chorobą głodową. Ruszamy na ratunek!

15 zł pozwala nam zakup od jednego posiłku do całodziennego wyżywienia dziecka, w zależności od jego stanu zdrowia i potrzeb. Jest to w dużej mierze żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, taka jak mleko F-100.


Podsumowanie pomocy udzielonej w sierpniu

Darowizny pozwoliły nam w ostatnim miesiącu m.in. na:

  • Zaopiekowanie się łącznie 210 dziećmi w różnych fazach niedożywienia, w tym 17 dziećmi w ostrym stadium.
  • Przygotowanie dla dzieci ponad 84 litrów bouille – odżywczego napoju z mąki sorgo, kukurydzy i soi, mleka, cukru i oleju roślinnego.
  • Wydanie ponad 400 posiłków, składających się z bouille, ryżu, fasoli, oleju oraz warzyw.
  • Przeprowadzenie ważenia i mierzenia oraz zapewnienie konsultacji lekarskich wszystkim 210 podopiecznym ośrodka.

Często zadawane pytania

Dlaczego pomoc rządu DRK nie wystarcza?

Rząd DRK zapewnia dostawy produktów dożywiających, takich jak saszetki Plumpy Nut, jednak ich ilości nie wystarczają, by zapewnić terapię dożywiającą wszystkim dzieciom, które zgłaszają się do ośrodka dożywiania. Nasze wsparcie obejmuje także pogłębioną diagnostykę, edukację rodziców oraz, jeśli to konieczne, pełną opiekę medyczną.

Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?

Z przekazanej przez Ciebie kwoty 15 zł na konto projektowe fundacji trafia 14,80 zł (różnica pokrywa koszty przetwarzania płatności). W ubiegłym roku, dzięki osobnym wpłatom na cele statutowe, udało nam się 100% otrzymanych wpłat na cele projektowe przeznaczyć na pomoc na miejscu. Innymi słowy – darowizny przekazywane na funkcjonowanie ośrodka dożywiania nie stanowiły źródła utrzymania samej fundacji.

Czy mogę wesprzeć dzieci bez podawania swoich danych?

Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć pacjentów ośrodka dożywiania poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:

Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852

Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857

Udostępnij

15 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra