Posiłek terapeutyczny dla dziecka z chorobą głodową

15 

+ -
Kategoria: Karmimy
Miejsce: Demokratyczna Republika Konga – ośrodek dożywiania
100% Twojej wpłaty zostanie przekazane na pomoc.

 

W szpitalu w Ntamugendze działają oddział pediatryczny zajmujący się m.in. dziećmi z ostrą postacią choroby głodowej oraz ośrodek leczenia choroby głodowej, do którego trafiają dzieci z rozpoznanym niedożywieniem. Głód – to oprócz malarii – największe zagrożenie dla zdrowia i życia najmłodszych. Co 6 sekund z powodu głodu umiera na świecie jedno dziecko, a prawie miliard ludzi nie wie, czy jutro będzie miało co jeść. Wśród nich jest wielu mieszkańców wiosek położonych w sąsiedztwie naszego szpitala.

Nakarmienie chorego dziecka – to nie tylko zaspokojenie głodu, to także terapia lecznicza. Zachęcamy do zakupu posiłku terapeutycznego zawierającego niezbędne wartości odżywcze, przygotowanego specjalnie dla dzieci z chorobą głodową. Ruszamy na ratunek!

15 zł pozwala nam zakup od jednego posiłku do całodziennego wyżywienia dziecka oraz na zapewnienie kompleksowego leczenia chorób towarzyszących, w zależności od stanu zdrowia i potrzeb dziecka. Jest to w dużej mierze żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, taka jak mleko F-100.


Podsumowanie pomocy udzielonej w 2023 r.

Darowizny przekazane na ten cel pozwoliły nam m.in. na:

  • Zaopiekowanie się łącznie 539 dziećmi w różnych fazach niedożywienia, w tym 143 dziećmi w ostrym stadium i 396 dziećmi w stanie umiarkowanego niedożywienia.
  • Przeprowadzenie ważenia i mierzenia oraz zapewnienie konsultacji lekarskich wszystkim 539 podopiecznym ośrodka.

Często zadawane pytania

Dlaczego Kongijczycy nie poradzą sobie sami?

Na terenie trwają walki armii i rebeliantów z grupy M23 – praca na polu stanowi dla lokalnej ludności śmiertelne zagrożenie. Nasz szpital nie raz znalazł się pod ostrzałem, cały czas jednak dając schronienie. Kiedy front przesuwa się, pozostawia za sobą zniszczone i zaminowane pola uprawne. Ludzie tracą wszystko, co posiadali.

Przed ponownym roznieceniem konfliktu, w praktyce wyeliminowaliśmy problem głodu wśród dzieci w tej części prowincji. Dążymy do tego, by jak najszybciej przywrócić tę sytuację.

Dlaczego pomoc rządu DRK nie wystarcza?

Rząd DRK zapewnia dostawy produktów dożywiających, takich jak saszetki Plumpy Nut, jednak ich ilości nie wystarczają, by zapewnić terapię dożywiającą wszystkim dzieciom, które zgłaszają się do ośrodka dożywiania. Nasze wsparcie obejmuje także pogłębioną diagnostykę, edukację rodziców oraz, jeśli to konieczne, pełną opiekę medyczną.

Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?

Cała przekazana przez Ciebie darowizna zostanie wykorzystana na pomoc i nie stanowi źródła utrzymania Fundacji Dobra Fabryka. Jeśli chciałbyś wesprzeć cele statutowe Fundacji, kliknij tutaj.

Czy mogę wesprzeć dzieci bez podawania swoich danych?

Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć pacjentów ośrodka dożywiania poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:

Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852

Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857

 

Udostępnij

15 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra