Leki dla diabetyków w Libanie

35 

+ -
Kategoria: Leczymy
Miejsce: Liban – apteka dla potrzebujących

Potężna eksplozja w bejruckim porcie miała katastrofalne skutki: zginęło ponad 200 osób, ponad 7 tysięcy zostało rannych, dziesiątki tysięcy straciło dach nad głową. Wybuch zniszczył także wiele obiektów użyteczności publicznej, w tym szpitale, oraz poważnie uszkodził centralny magazyn ministerstwa zdrowia, utrudniając dostęp do leków – zwłaszcza dla osób starszych i pacjentów z chorobami przewlekłymi.

Jeszcze bardziej dewastujący dla opieki medycznej w całym kraju okazał się Trwający od 2019 roku kryzys ekonomiczny, który sprawił, że apteki świecą pustkami.

W tych warunkach leczenie chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, schodzi na dalszy plan. W kraju, w którym nawet podstawowe środki przeciwbólowe osiągają wartość 10% pensji, chorujący na cukrzycę najczęściej pozostają bez jakiejkolwiek pomocy. Fiolka insuliny czy tabletka metforminy, powszechnie dostępne u nas za grosze, są w Libanie cenniejsze niż złoto.

Wesprzyj potrzebujących seniorów, którzy nie mogą liczyć na opiekę zdrowotną od instytucji pogrążonych w kryzysie, i pomóż im w walce o życie!

Udostępnij

35 

+ -