Zapełnij świąteczny stół

WielkaMoc Dobra - dla Ukrainy

Wesprzyj
Mamy już
9 140
Potrzebujemy
8 300
Akcje wsparło: 182 osoby
Udostępnij

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju
Karmimy

Biała, wyprasowana wyszywanka. Haftowana przez babcię chusteczka na koszyk, z którego ucieka zapach chrzanu i domowego chleba. Smak paski, wypiekanej przez mamę.

Ukraińcy, którymi się opiekujemy, mimo wojny i trudu noszą w sercu żywe wielkanocne wspomnienia. Święta w otoczeniu rodziny, bez poczucia zagrożenia. Bez dźwięku alarmu przeciwlotniczego.

Czy możemy sobie wyobrazić Wielkanoc nad pustym talerzem? Dla naszych podopiecznych z Ukrainy, których głód dotyka na co dzień, to niestety prawdopodobna rzeczywistość.

Wierząc, że Wielkanoc ma moc, prosimy Was o wspólne zapełnienie stołu tym, którzy marzą o choć jednym pełnym posiłku.

Największej pomocy potrzebują ludzie starsi i schorowani – ucieczka przed wojną jest ponad ich siły i możliwości finansowe. To często mieszkańcy najbiedniejszej, 13-tej dzielnicy Kijowa. – mówi Yevhenii

Wojna wywołała lawinowy wzrost cen żywności, leków, paliwa i energii. W wielu miejscach żywności nie można nawet kupić. Najubożsi – często seniorzy – nie są w stanie kupić podstawowych produktów. Talerz pełen wielkanocnych potraw stał się luksusem.

Koszt jednego talerza dla seniora w Ukrainie to około 16 zł – tyle wystarczy, by zjadł pełnowartościowy posiłek wielkanocny. Dołącz do zbiórki i obserwuj, jak stół zapełnia się dzięki Twojemu Dobru! Masz Wielką Moc – wykorzystaj ją w Dobrym celu.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 542
Potrzebujemy:
129 050