Tworzymy bezpieczny dom dla samotnych dzieci z Żytomierza

Pomoc dla Lwiątka

Wesprzyj
Mamy już
30 201
Potrzebujemy
30 000
Akcje wsparło: 268 osób
Udostępnij

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju
Karmimy

Dobra Fabryka dotarła do Lwiątka! Tu właśnie tu, do przedszkola o tak wdzięcznej nazwie, w środku ukraińskiej wsi na wschodzie kraju, opiekunowie żytomierskiego ośrodka dla dzieci ewakuowali 55 podopiecznych w wieku 2-6 lat. Każdy z historią, jakiej żadne dziecko przeżyć nie powinno. Kiedy dzieci trafiły już do ośrodka w Żytomierzu, który miał dać im bezpieczeństwo, na sąsiednie budynki spadły rosyjskie rakiety. Dzieci zostały szybko ewakuowane do bezpieczniejszej części kraju!

Lwiątko potrzebuje naszej i Waszej pomocy!

Lwiątko to dla nas przykład bohaterstwa lokalnej społeczności, która sama choć ma bardzo niewiele, dzieli się, czym może. Pierwsze materace, jedzenie, pieluchy i pluszaki przynieśli mieszkańcy wsi. Jesteśmy tu, bo choć nie skończył się zapał tych ludzi do pomagania, kończą się ich możliwości.

Przede wszystkim chcemy zapewnić Lwiątku regularne dostawy żywność i środków higienicznych, rozwiązać problem z praniem i suszeniem ubrań, zakupić zabawki sensoryczne i pomoce edukacyjne. Zakupy będziemy robili w Ukrainie, by oszczędzić na transportach i wspomóc lokalną gospodarkę. Policzyliśmy! Wszystkie te wydatki, składające się na kwotę 19 000 zł, pozwolą dzieciom w Lwiątku na przetrwanie kolejnego miesiąca.

Co Dobra Fabryka już zrobiła dla dzieci w Lwiątku

Chcemy opowiedzieć Wam za o radości młodszych i starszych podopiecznych na widok prawie tony pomocy, jedzenia, środków czystości, zabawek, artykułów szkolnych i leków, które dzięki Wam właśnie im przekazaliśmy! Paniom prowadzącym ośrodek popłynęły po policzkach łzy wzruszenia – zabezpieczyliśmy potrzeby Lwiątka na cały miesiąc!

Nie mogliśmy opuścić Lwiątka bez spełnienia jeszcze jednego małego marzenia dzieciaków… Widząc, jak w kilkanaście osób wpatrują się w bajki puszczane na małym telefonie wychowawczyni, postanowiliśmy stworzyć im salę telewizyjną z prawdziwego zdarzenia. Dostali od Was telewizor i od teraz mogą wejść w świat bajkowych historii dzięki dużo większemu ekranowi. Tą niespodzianką wywołaliśmy mnóstwo radości i pokazaliśmy im, że wsłuchujemy się w każde, najdrobniejsze nawet pragnienie.

Każdy grosz się liczy, by pomóc Lwiątku

Dołącz do naszej pilnej zbiórki! W niej nie chodzi tylko o pieniądze, ale o to, by dać tym dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Dość uciekania przed problemami, dość strachu o to, czy jutro będzie co jeść lub czy znajdzie się jeszcze choć jedna, czysta pieluszka. Zbudujmy im bezpieczny DOM! Zaopiekujmy dziś się tymi dziećmi razem!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023