Edukacja ratuje życie

Kurs obsługi USG dla dr. Augustyna

Wesprzyj
Mamy już
5 568
Potrzebujemy
4 855
Akcje wsparło: 48 osób
Data rozpoczęcia: 03.11.2023
Udostępnij

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • Prawie 62% populacji (około 60 milionów ludzi) żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 2,15 dolara dziennie.
  • Aż 10 milionów ludzi wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 33 miliony ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 11% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią na świecie miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to ponad

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

953

porodów w 2023 r.

Leczymy

Ufundowany przez Was nowy, przenośny aparat USG, który przyjechał z Polski, działa wspaniale – dzięki niemu nasi lekarze mogą z większą trafnością diagnozować poważne problemy zdrowotne pacjentów, w tym wady serca u malutkich dzieci. Informacje o nowoczesnych terapiach w naszym szpitalu w Ntamugendze szybko się rozchodzą, dlatego trafiają do nas mali pacjenci z coraz odleglejszych wsi i miasteczek.

Bardzo potrzebujemy kolejnego lekarza, który mógłby pracować z tym sprzętem. Nasz wspaniały dr Augustyn przeszedł już 2 miesiące praktyk w Gomie, u najlepszego specjalisty USG w północnym Kivu, ale potrzebuje profesjonalnego szkolenia na europejskim poziomie.

Ogromną szansą jest dla niego kurs organizowany przez lekarzy z francuskiej Ecole d’Echographie Sans Frontières, kończący się egzaminem w ambasadzie i dyplomem Postgraduate Certificate in Medical Ultrasound.

Co to wszystko tak naprawdę oznacza? Że ukończone przez dr. Augustyna szkolenie to gwarancja, że pomożemy większej liczbie pacjentów.

Dr Augustyn już przeszedł wstępną kwalifikację, jedyną barierą jest koszt szkolenia – 1080 euro (czyli 4 855 zł). Inwestycja w edukację procentuje, a każda, nawet najmniejsza kwota, przybliża dr Augustyna do zdobycia umiejętności ratujących życie!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 542
Potrzebujemy:
129 050