Zbiórka dla bezdomnych

Akcja Zima nadal trwa

Wesprzyj
Mamy już
23 872
Potrzebujemy
30 000
Akcje wsparło: 351 osób
Udostępnij

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach
Karmimy

UWAGA! KONTYNUUJEMY ZIMOWĄ AKCJĘ DOBREJ FABRYKI! Z zimna zamarzło już w tym sezonie w Polsce 40 osób. Ścisnął mróz i wciąż zapowiadane są kolejne opady śniegu. W miejskich noclegowniach kończą się miejsca. Chcemy dać schronienie i ciepło jak największej liczbie potrzebujących. Znajdą dach w Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, a my możemy dostarczyć to czego potrzeba teraz najbardziej – materace i bieliznę.

Przed świętami wyposażyliśmy w ciepłe kurtki, buty i termosy dla ponad 200 warszawskich bezdomnych. Odpowiadając na sytuację pogodową i kończące się miejsca w noclegowniach, działamy dalej!

W Warszawie żyje ponad 3 000 osób bezdomnych.

Każdego roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób. W tym roku już 40.

Wspaniałą robotę w zakresie pomocy warszawskim bezdomnym robi Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej lub choćby Wspólnota Sant’Egidio. Ich filozofia pomagania bardzo przypomina tę, którą sami wyznajemy, pomagając ludziom w różnych częściach świata. Dlatego wspólnie z przedstawicielami tych dwóch organizacji odwiedzamy baraki, pustostany, blaszaki w poszukiwaniu tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Nie rozwiążemy wszystkich problemów. Ale możemy przynajmniej kupić czas, który być może będzie dla kogoś decydujący, żeby te problemy rozwiązać.

Nasze DOBROFARBRYCZNE szaleństwo potrzebuje Was bardzo!