Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000
Blog

Wakacyjny raport z Burkina Faso.

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

32

kobiety

13.09.2018

Dużo działo się przez wakacje w Burkina Faso. W ciągu kilku lipcowych dni zebraliśmy ponad 24 tys. zł. na zakup 1,5 ha ziemi dla naszych podopiecznych. Ziemia już jest. Jak tylko skończy się pora deszczowa będziemy kopali studnię (teraz chwilowo woda jest wszędzie, więc musimy poczekać z odwiertem, by nie dać się zmylić wodom gruntowym).

Już dziś dajemy prace 30 rodzinom, które uprawiają 0,5 hektara ogrodu, zarabiają dzięki niemu na swoje utrzymanie, eksperymentują z nowymi uprawami, uczą się rolnictwa w trudnych, prawie pustynnych warunkach, wzbogacają dietę mieszkańców wioski, słowem, z szansy jaką dostali korzystają najlepiej jak mogą. Lada dzień takie same możliwości otrzymają kolejne rodziny!!!

Zazieleniliśmy skutecznie kawałek pustyni, wykopaliśmy dwie studnie, rośliny rosną, młyn miele, kilkadziesiąt rodzin ma pracę, utrzymanie, może żyć i mieć nadzieję u siebie na swoim. Poza tym wyposażyliśmy szwalnię, zatrudniliśmy nauczyciela, przygotowujemy do zawodu krawcowej 20 kobiet.Dwuletni kurs to dla każdej z nich spełnienie marzeń i nowe szanse na rynku pracy. 64% mieszkańców Burkina Faso powyżej 15 roku życia nie potrafi czytać, ani pisać, dlatego dwa razy w tygodniu w naszej sali krawieckiej prowadzimy zajęcia alfabetyzacji.

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->