Praca to w Burkina Faso wszystko

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

27.06.2023

Catherine patrzy na maszynę do szycia, jakby otrzymała kluczyki do drogiego samochodu. To nagroda za 3 lata trudnej nauki kroju i szycia, które zakończyły się egzaminem. Zdanym, dlatego dziewczyna lata dzień podejmie staż w atelier krawieckim, a później będzie mogła zacząć własną działalność.
Praca to w Burkina Faso wszystko. W kraju, w którym tylko około 45% ludzi powyżej 15. roku życia potrafi czytać, fach w ręku pozwala na samodzielne utrzymanie siebie i rodziny. Pozwala na życie w mieście, które oferuje edukację, ochronę zdrowia i bezpieczeństwo.
Za chwilę przebierze się w sukienkę, którą uszyła podczas egzaminu, żeby świętować razem z Fatimatą i Florence i chociaż przed aparatem pozuje nieśmiało, my wiemy, że w środku jej serce tańczy z radości. Zapracowała na to.
Jakie życie czekałoby ją, gdyby nie ufundowana przez Was nauka? 80% siły roboczej w Burkina Faso stanowią rolnicy, których terroryści zmuszają do ciągłego przemieszczania się. Być może musiałaby codziennie pokonywać kilkadziesiąt kilometrów w poszukiwaniu czystej wody. Być może należałaby do ogromnego procenta osób bezrobotnych, które w rzeczywistości od czasu do czasu imają się różnych prac, próbując przetrwać.
Wy się na to nie zgadzacie, dlatego dla tych młodych kobiet otwieracie jedne drzwi za drugimi, chociaż ciężar drogi należy do nich samych. Świętujcie dziś razem z naszymi uczennicami, to także Wasz sukces!
Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000