Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
38 022
Potrzebujemy:
38 000

Podaruj Kartę Upominkową

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 38% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 50,6%
  • 44% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • tylko 13,9% populacji powyżej 25. roku życia posiada jakiekolwiek wykształcenie ponadpodstawowe
  • wskaźnik alfabetyzacji wśród młodzieży pomiędzy 15. a 24. rokiem życia wynosi 69,8%
Opłacamy naukę

56 dziewcząt

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

12.10.2020

Podaruj Kartę Upominkową

Już za dwa dni swoje święto będą obchodzić wszyscy nauczyciele! Podaruj im z tej okazji Kartę Upominkową jako podziękowanie za ich codzienną pracę, kreatywność i cierpliwość w nauczaniu.

Karta Upominkowa to prezent, który nie zwiędnie ani nie utuczy, a zamiast tego uruchomi prawdziwy łańcuch dobra! Dzięki niej nasi podopieczni, w tym również nauczyciele i uczniowie, będą mogli jeść, uczyć się, leczyć i pracować. W naszym dobroczynnym sklepie obdarowani sami zdecydują, jakie dobra trafią do najbardziej potrzebujących.

A dla nauczycieli języków angielskiego i francuskiego mamy także karty w tych językach!