Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 822
Potrzebujemy:
38 000

Pierwsi potrzebujący już otrzymali ufundowane przez Was "Ciepłe Paki"

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Daliśmy już

3 200

osobom dach nad głową
Zimą 2020 r. w zimie podarowaliśmy

150

Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

14.12.2018

Piotr, Andrzej, Mikołaj z Elą i Rafał. To dopiero pierwsi z wielu dziesiątek potrzebujących, którym będziemy mogli w tym roku pomóc przekazując im ufundowane przez Was „Ciepłe Paki” 🙂
Wszyscy odwiedzeni przez nas są bezdomni. Mieszkają w pustostanach i opuszczonych domkach działkowych w Warszawskich Włochach, Ursusie i Ochocie. Gdzieś na uboczu blokowisk i kamienic jest drugi równoległy świat, w którym każdego mroźnego zimowego dnia odrobina ciepła może uratować czyjeś życie.
To dzięki waszej pomocy chory na polineuropatię Rafał, który z trudem się porusza i większość czasu spędza na fotelu, dostał porządną ciepłą kurtkę i termos. Wierzymy, że choć trochę pomogą mu przetrwać zimę w pustostanie, w którym teraz mieszka. Z nowej kurtki ucieszył się również Piotr mieszkający w domku działkowym gdzieś w okolicach dworca zachodniego.
Z prezentem dla Mikołaja zdążyliśmy prawie na czas :-), bo nie dalej jak tydzień temu obchodził 70 urodziny. Jego druga połówka – Ela nie będzie musiała się już martwić, że tak marźnie, gdy wychodzi, by szukać drewna na opał.
Andrzej, który stracił prawą nogę i porusza się o kulach, na widok nowej kurtki rozradował się od ucha do ucha, pasowała jak ulał.
Do naszej siedziby, która w tym tygodniu aż po sufit zmieniła się w magazyn ciepłej odzieży :-), przyszła też pierwsza partia 100 par zimowych butów, one też dołączą do rozdawanych przez pracowników i wolontariuszy Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej i Wspólnoty Sant’Egidio w Warszawie, kurtek i termosów.
Dzięki Waszej ofiarności zamówiliśmy też już kolejną partię 50 szt. kurtek, butów i termosów, które zawitają do nas w przyszłym tygodniu, tak by jak najwięcej potrzebujących, samotnych i bezdomnych osób mogło przetrwać w cieple święta Bożego Narodzenia, ale też poczuć, że ktoś o nich naprawdę pamięta.

W ich imieniu najcieplej Wam dziękujemy!