Pierwsi potrzebujący już otrzymali ufundowane przez Was "Ciepłe Paki"

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

14.12.2018

Piotr, Andrzej, Mikołaj z Elą i Rafał. To dopiero pierwsi z wielu dziesiątek potrzebujących, którym będziemy mogli w tym roku pomóc przekazując im ufundowane przez Was „Ciepłe Paki” 🙂
Wszyscy odwiedzeni przez nas są bezdomni. Mieszkają w pustostanach i opuszczonych domkach działkowych w Warszawskich Włochach, Ursusie i Ochocie. Gdzieś na uboczu blokowisk i kamienic jest drugi równoległy świat, w którym każdego mroźnego zimowego dnia odrobina ciepła może uratować czyjeś życie.
To dzięki waszej pomocy chory na polineuropatię Rafał, który z trudem się porusza i większość czasu spędza na fotelu, dostał porządną ciepłą kurtkę i termos. Wierzymy, że choć trochę pomogą mu przetrwać zimę w pustostanie, w którym teraz mieszka. Z nowej kurtki ucieszył się również Piotr mieszkający w domku działkowym gdzieś w okolicach dworca zachodniego.
Z prezentem dla Mikołaja zdążyliśmy prawie na czas :-), bo nie dalej jak tydzień temu obchodził 70 urodziny. Jego druga połówka – Ela nie będzie musiała się już martwić, że tak marźnie, gdy wychodzi, by szukać drewna na opał.
Andrzej, który stracił prawą nogę i porusza się o kulach, na widok nowej kurtki rozradował się od ucha do ucha, pasowała jak ulał.
Do naszej siedziby, która w tym tygodniu aż po sufit zmieniła się w magazyn ciepłej odzieży :-), przyszła też pierwsza partia 100 par zimowych butów, one też dołączą do rozdawanych przez pracowników i wolontariuszy Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej i Wspólnoty Sant’Egidio w Warszawie, kurtek i termosów.
Dzięki Waszej ofiarności zamówiliśmy też już kolejną partię 50 szt. kurtek, butów i termosów, które zawitają do nas w przyszłym tygodniu, tak by jak najwięcej potrzebujących, samotnych i bezdomnych osób mogło przetrwać w cieple święta Bożego Narodzenia, ale też poczuć, że ktoś o nich naprawdę pamięta.

W ich imieniu najcieplej Wam dziękujemy!