Kopiemy kolejne studnie w Gourcy

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

35

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

50

kobiet

20.03.2019

Fotorelacja z dzisiejszego poranka. W Gourcy zbliża się najgorętsza pora roku, ale atmosferę podgrzewa też tempo prac w naszym ogrodzie. Praca wre. Kopiemy kolejne studnie, by nie brakło nam wody, gdy będzie o nią najtrudniej. Lada chwila powinniśmy się do niej dokopać. Łącznie będziemy mieli już siedem źródeł. Trzymajcie kciuki!

Zielona cześć ogrodu wydaje nowe plony. Fasola, bakłażany, kapusta, pomidory. Taką różnorodność warzyw na lokalnym rynku pamiętają tylko najstarsi mieszkańcy, którzy ocieplający się klimat i pustynnienie terenu traktują jak okupanta, który najpierw zabrał im rozległe plantacje bawełny, później także szanse na powodzenie najprostszych upraw w przydomowych ogródkach. Wiele rodzin utrzymujących się z uprawy roli przekonało się wtedy czym jest głód. Dzięki Wam mają dziś narzędzia do tego, by znów pracować i karmić swoje rodziny.

Dołączcie dziś z nami do kopania studni!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
222 344
Potrzebujemy:
200 000