Dzień Dziecka – zobaczcie ile już zrobiliśmy dla najmłodszych

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

01.06.2020

Dzień Dziecka to nie tylko najlepsza okazja do tego, by zrobić dla naszych podopiecznych coś dobrego, ale by przekonać się, co wspólnie już się nam udało. Te liczby to konkretne ludzkie historie, twarze i imiona. To dzieciaki, którym ocaliliście życie i dzięki temu mogą dziś, w Dniu Dziecka z nami być.

Od początku roku w szpitalu w Ntamugendze wyleczyliśmy z malarii 1812 chorych. 813 spośród nich to dzieci poniżej piątego roku życia. W ostrej postaci tej choroby ratunkiem często jest transfuzja krwi. W naszym szpitalu uratowała ona życie 305 osobom – 112 spośród nich to dzieci do piątego roku życia. Przywitaliśmy na świecie 402 maluchów, dając ich mamom szansę na bezpieczny poród. Do ośrodka dożywiania przyjęliśmy 148 nowych pacjentów w ostrej lub umiarkowanej fazie niedożywienia. Zaledwie kilka z nich pochodzi z samej Ntamugengi, co oznacza, że nasza obecność i działalność edukacyjna trwale zmienia świadomość mieszkańców.

Wszyscy znamy głód, jesteśmy do niego przyzwyczajeni, czujemy go dwa, trzy razy dziennie. Nic nie jest w naszym życiu tak naturalnie, powszechne jak głód. Równocześnie dla większości z nas nic nie jest równie obce jak głód chroniczny, który odbiera siły, pozbawia planów, marzeń i zdrowia. Dobra Fabryka od samego początku swojego istnienia karmi głodnych. Dzięki Wam tysiące dzieci wyciągnęliśmy z głodu, który doprowadził ich na skraj życia. Od początku roku przygotowaliśmy już łącznie ponad 40 tysięcy posiłków. Koszt jednego to 15 złotych. Fundując go dziś jednemu spośród naszych podopiecznych, nie tylko spełniacie jego marzenia, ale dajecie mu możliwość, by w końcu zaczął marzyć o czymś więcej niż tylko o zaspokojeniu głodu.

Nie daj sobie wmówić, że nie masz na nic wpływu – masz większy niż myślisz!

Pomoc pilnie potrzebna

Uratujmy Aptekę dla Najuboższych w Togo

To kwota, która pozwali na wyposażenie aptecznych półek na pierwsze półrocze. Zajmą się tym Ania i Mateusz, którzy jeszcze w lutym przylecą na miejsce i zapełnią półki najpotrzebniejszymi antybiotykami, lekami przeciwmalarycznymi i przeciwbólowymi. Apteka w Saoudé ma do uratowania ludzi. Uda się tylko dzięki Wam.

czytaj więcej

Mamy już:
10 726
Potrzebujemy:
30 000