Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Dziś Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

25 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

8000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1029

porodów w 2020 r.

19.08.2020

Każdego dnia, a szczególnie dziś – w Światowym Dniu Pomocy Humanitarnej, jesteśmy niezwykle wdzięczni naszym dobrofabrycznym Aniołom za odwagę i determinację, z jaką niosą pomoc potrzebującym w najtrudniejszych miejscach na świecie. To prawdziwi bohaterowie, którzy z pełnym oddaniem i pokorą, często w ekstremalnych warunkach, w obliczu zagrożenia własnego zdrowia i życia, towarzyszą naszym podopiecznym lecząc ich, karmiąc oraz stwarzając im możliwość nauki i zatrudnienia.

Ich praca to opowieść o nadziei, odwadze i wytrwałości w ratowaniu ludzi i zmienianiu ich historii tam, gdzie zło, głód, wojny i bieda próbują powiedzieć ostatnie słowo. Dziś jest najlepszy dzień, by dołączając do Drużyn naszych Aniołów, zaangażować się w ich pracę i wraz z nimi, centymetr po centymetrze, przesuwać na świecie granicę między tym, co możliwe i niemożliwe.

Gosiu, Siostro Agnieszko, Siostro Carmen, Siostro Mario, Doktorze Johnie, Ernestino, Filemonie, Francoise, Sylwestrze – dziękujemy, że JESTEŚCIE!

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->