Pomóż nam uratować Baraka!

Wesprzyj
Mamy już
27 675
Potrzebujemy
30 000
Akcje wsparło: 555 osób
Udostępnij

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo
Karmimy

WALCZYMY Z GŁODEM!!!

Dobra Fabryka i ośrodek dożywiania ani na chwilę nie zwalniają tempa w walce o życie każdego dziecka. Jeśli my im nie pomożemy, nie dożyją jutra! Nie ma wakacji od ratowania życia i karmienia głodnych.

Na zdjęciu chłopczyk Baraka. Pierwsze dziecko w rodzinie młodego małżeństwa. Z trudem wiążą koniec z końcem. Regularne posiłki nie są dla nich oczywistością, tylko nagrodą za ciężką pracę, którą często trudno znaleźć. W trakcie ciąży mama chłopca słabo się odżywiała. Po porodzie pojawił się problem z karmieniem piersią, po miesiącu maleństwo ważyło już mniej niż 2 kilogramy… Kobieta pokonała wiele kilometrów pieszo, by prosić nas o ratunek. W tym momencie tragiczna bezradność rodziny się zakończyła.

Ośrodek dożywiania w Ntamugendze jest po to, by karmić głodnych i przeciągać na stronę nadziei dzieci w najbardziej beznadziejnych sytuacjach. Możemy to robić tak długo, jak długo będziecie robić to z nami. Znów musimy zasilić budżet ośrodka dożywiania. Znów bardzo prosimy Was o wsparcie!!! Rusza kolejna zbiórka na walkę z głodem!!!

Baraka jest już w dobrych rękach. Karmimy go mlekiem terapeutycznym, podajemy leki. Mamę też odżywimy, nauczymy karmić piersią i przygotujemy do macierzyństwa wolnego od cierpienia i bezradności.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050