Zła sytuacja w Kongu

Ratuj z nami ofiary głodu i przemocy

Kurs dolara znów skoczył i kosztuje prawie 4 złote. Dwa miesiące wsparcia dla szpitala i ośrodka dożywiania to dla nas dodatkowe 12 000 zł. Uratujmy wspólnie kolejne dziesiątki chorych i głodnych!

czytaj więcej

Mamy już:
1 878
Potrzebujemy:
12 000

Spełnij marzenie każdej Mamy, nie tylko w dniu Jej Święta

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
W ośrodku dożywiania przyjmujemy co najmniej

100

dzieci tygodniowo
Uratowaliśmy od choroby głodowej

647

osób w 2020 r.

26.05.2020

Uczcij Dzień Mamy z Dobrą Fabryką! Spełnij największe marzenie mamy, pomóż nakarmić jej głodne dziecko!

Jakie będzie moje dziecko? Co po mnie odziedziczy? Urodę? Zainteresowania? Talenty? – to częste pytania każdej mamy na początku macierzyństwa. Jednego z pewnością żadna z nich nie chciałaby przekazać swojemu dziecku – GŁODU.

Jednak wciąż od pokoleń miliony mam na całym świecie cierpi z powodu głodu, nie mogąc przerwać tego destrukcyjnego dziedzictwa w skutek skrajnej biedy i życia na terenach ogarniętych wojnami. Głód pierwszego tysiąca dni życia nie kończy się nigdy. Organizm dziecka poniżej 5. roku życia, które nie otrzymuje wystarczająco dużo jedzenia, traci możliwość prawidłowego uformowania potrzebnych neuronów. Bez odpowiedniej diety na tym ważnym etapie rozwoju dziecko nie będzie już nigdy tym, kim mogłoby się stać.

Dzień Mamy zawsze przypomina nam o silnych, pięknych i inspirujących mamach, które spotkaliśmy na naszej fundacyjnej drodze. Wiele z nich z pełną determinacją, nieraz po wielu dniach wędrówki, przynosi swoje dzieci do naszych ośrodków dożywiania w Kongu i Mauretanii. Same najczęściej ciężko doświadczone przez życie i niedożywione, próbują zatrzymać tę spiralę głodu. Robimy wszystko, by im w tym pomóc.

W naszych ośrodkach w Dem. Rep. Konga i Mauretanii wyprowadzamy najmłodszych z choroby głodowej, a rodziców szkolimy z hodowli roślin i zasad dietetyki. Kiedy mali pacjenci zakończą terapię, regularnie odwiedzamy ich w domach. Od początku działalności Dobrej Fabryki uratowaliśmy już dziesiątki tysięcy dzieci. Każdego dnia trafiają do nas kolejne.

Tylko dzięki Wam nie odmawiamy pomocy nikomu.