Lesvos. Pomoc dla uchodźców. Do osiągnięcia celu brakuje niewiele.

Grecja

W 2015 przez greckie wyspy przeszło 856 tys. osób, a w 2017 i 2018  już tylko niecałe 30 tys. (według UNHCR). Ale już 2019 rok przyniósł wzrost – ponad 60 000 nowoprzybyłych. Praktyka pokazuje, że na Lesbos można utknąć na dobre kilka lat. Nikos i Katerina prowadzą na wyspie małą restaurację, w której każdy uchodźca może poczuć się jak w domu i za darmo zjeść posiłek.

Garść informacji:
  • pod koniec 2023 r. w obozie na greckiej na wyspie Lesbos jest ponad 3500 uchodźców, blisko 26% z nich to dzieci.
  • od początku 2015 r. przez greckie wyspy dotarło do Europy prawie 1 000 000 uchodźców
Dziennie zapewniamy ponad

330

posiłków dla uchodźców
Prowadzimy dystrybucję

posiłków i materiałów pierwszej pomocy

dla najbardziej potrzebujących, w tym dzieci, kobiet w ciąży i chorych
Opiekujemy się

5 ha gospodarstwem

które daje pracę i zaopatruje kuchnię w warzywa

27.09.2020

Mamy już 732 płaszcze!!! Dziękujemy!!! Do osiągnięcia celu naszej zbiórki potrzeba zaledwie 268 dobrych dusz, które podzielą się swoimi 25 złotymi i pomogą nam zabezpieczyć najbardziej potrzebujących przed deszczem, wiatrem i zimnem oraz ochronić ich przed poważnymi problemami ze zdrowiem.
Od pożaru Morii minęło już ponad dwa tygodnie. Wystarczająco dużo, by sytuacja 12 000 mieszkańców spalonego obozu zniknęła z pierwszych stron gazet i rozmów na najwyższym szczeblu. Oni jednak wciąż tam są. Również dzięki Wam Katerina i Nikos codziennie trafiają do najbardziej potrzebujących z ciepłymi, świeżymi, przygotowanymi z troską i miłością posiłkami. Rozdają je chorym, kobietom w ciąży i dzieciom. Codziennie wsłuchują się w ich potrzeby.
My o nich nie zapominamy!!! Za tydzień wyruszamy na Lesvos z najpilniejszą pomocą!!!
Chcemy kupić 1000 płaszczy przeciwdeszczowych, ciepłe kurtki i buty. Za 25 złotych jesteśmy w stanie wyposażyć jedną osobę w płaszcz odpowiedni do trudnych warunków, z jakimi będą się mierzyli przez najbliższe miesiące. Zebraliśmy już ponad 18 000 zł. Potrzebujemy 6700 zł, by dostarczyć na miejsce, nie to co wydaje nam się, że może się przydać, ale to czego Ci ludzie naprawdę potrzebują.
Jeszcze tylko 268 płaszczy i będziemy mieli ich 1000!!! 268 osób, które zdecydują się do końca weekendu kupić jeden wart 25 złotych płaszcz, sprawi, że zdążymy z pomocą na czas.
Nie możemy zapomnieć o tych ludziach!!!
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050