Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

05.12.2018

Karty upominkowe na DOBRE zakupy

Kilka miesięcy temu trafiła do nas dwuletnia Esther. W jej rodzinnym domu brakowało jedzenia. W pewnym momencie rodzice zauważyli, że dziewczynka słabnie, nie rośnie, jest coraz chudsza. Dziewczynka została przyjęta na oddział. Esther nie mogła lepiej trafić. Od razu zaopiekowali się nią nasi fachowcy. Kuracja leczenia choroby głodowej trwa tygodniami. Przed Esther jeszcze długa droga do zdrowia, ale dziś widać już efekt terapii.
DRODZY DOBROFABRYKANCI!!! Od naszej ostatniej relacji z Konga uratowaliście kilkadziesiąt takich dzieciaków. Mała Esther jest jedną z ponad 200 naszych małych pacjentów, którzy w tej chwili odzyskują w Ntamugendze szanse na dzieciństwo. Ponadto podczas terapii maluchów ich opiekunowie uczą się u nas podstaw dietetyki, przetwarzania żywności i prowadzenia najprostszego przydomowego ogródka pozwalającego zbilansować dietę ich pociech. To całe DOBRO produkujemy w sąsiedztwie wojennej zawieruchy, coraz częstszych bandyckich napadów i kilkaset kilometrów od ogniska największej jak dotąd w historii kraju epidemii wirusa ebola.
Od jutra Mikołaje na całym świecie będą mieli mnóstwo roboty. Dzięki Wam DOBRO może dotrzeć do najbardziej zapomnianych zakątków świata. Jeśli przy okazji zbliżających się świąt chcecie podarować swoim bliskim niezwykły prezent, coś naprawdę DOBREGO i jednocześnie przekonać się JAK ŁATWA i PRZYJEMNA może być PRODUKCJA DOBRA, odwiedźcie nasze dobroczynne24.pl i sięgnijcie po KARTY UPOMINKOWE. Nasza dobroczynna karta to doskonały prezent. Dzięki niej obdarowani sami będą mogli zdecydować, jakie dobro będzie ich udziałem i gdzie uruchomią prawdziwy łańcuch dobra. Posiłek terapeutyczny, dzień pobytu chorego w hospicjum, a może ciepłe buty i termos dla warszawskich bezdomnych? Przedstawiamy Wam kartę, która produkuje dobro.