5 zł sprawia, że w Afryce każdego dnia jest Boże Narodzenie

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

27.12.2019

Siła sprawcza Waszych przybijanych co tydzień piątek jest OGROMNA!!! Pozwala nam ratować przed śmiercią z głodu najmłodszych mieszkańców Konga, budzić nadzieję wśród ludzi w Rwandzie, dawać powody do uśmiechu dzieciom w gigantycznym obozie dla uchodźców w Bangladeszu, zapewniać ciepłe posiłki dla niepełnoletnich przebywających bez opieki w pękającym w szwach obozie na greckiej wyspie Lesbos, spełniać marzenia dziewcząt w szkole w Senegalu i stwarzać nowe możliwości rozwoju rolnikom w Burkina Faso. To wszystko to Wasze dzieła! Prosimy Was o niewiele, wiedząc, że jeśli zrobimy to wspólnie, to z piątek będą tysiące. Projekt Przybij nam 5 w mijającym roku wygenerował tych tysięcy wiele, dokładnie 1 126 279,97 PLN!!! Dziękujemy w imieniu kilkudziesięciu tysięcy podopiecznych, do których dotarła Wasza pomoc!!!

Jednym niewielkim gestem możesz odmienić czyjeś życie, ale ten gest może odmienić także Twoje życie! Każdy, kto regularnie przybija nam piątki i wspiera jeszcze jeden z projektów Dobrej Fabryki, zyskuje szansę, by na własne oczy zobaczyć w Afryce moc sprawczą naszego finansowego wsparcia.

Kilka dni temu z wyjazdu do Zambii i Rwandy wróciła Szczęśliwa Piątkowiczka – Anna Ficoń (w planach mieliśmy zabrać jeszcze jednego Piątkowicza, jednak ważne sprawy zatrzymały go w ostatniej chwili w Polsce).

Za Anią dziewięć pełnych przygód, spotkań, radości i wzruszeń dni, w czasie których odwiedziła Dom Dziecka Kasisi w Zambii i hospicjum w Rwandzie. Poznała dzieci naszych zmarłych hospicyjnych pacjentek Claire i Speciozy, którymi nadal – zastępując ich mamy – się opiekujemy. Nad jeziorem Kivu, przy granicy z Kongiem, spotkała się z personelem naszego szpitala z Ntamugendze.

Ania w projekty Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka zaangażowała się na samym początku. Teraz przekonała się, jak wiele znaczą regularnie przybijane piątki. Po powrocie napisała do nas tak:
– Moja AFRYKA!!! Myślę, że tak już mogę mówić, bo to co zobaczyłam i czego doświadczyłam zostawiło ślad w mym sercu, który pozostanie tam na zawsze. Ogromna życzliwość, troska o drugiego, dostrzegania cudów dnia codziennego i tego, że nasze małe gesty maja WIELKĄ MOC. Jeden kamyk uruchamia lawinę. I tak jest z naszymi piątkami. Zobaczyłam tę lawinę dobra, miłości i nadziei. Widziałam dzieci, które choć opuszczone, znalazły prawdziwy dom. Widziałam pacjentów hospicjum, którzy w swą ostatnią drogę ruszają z spokojem, otoczeni dobrem i życzliwością. Widziałam misjonarzy i pracowników sierocińca, szpitala i hospicjum, którzy każdego dnia oddają siebie, by innym żyło się lepiej.

Zapraszamy Was do niezwykłej przygody, która rozpoczyna się z chwilą przybicia nam pierwszej piątki. Dziś jest do tego doskonała okazja. Przybij nam piątkę w ten ostatni piątek roku, dołącz do produkcji dobra i przekonaj się ile dobra dzięki Tobie będziemy w stanie wyprodukować w 2020!!! Kto wie, może spotkamy się w Afryce i zobaczysz to wszytko na własne oczy?!!!

– Gdyby ktoś mnie zapytał czy warto, czy te 5 zł naprawdę ma znaczenie, to bez wahania odpowiadam: WARTO!!! Te 5 zł sprawia, że tam, w dalekiej Afryce każdego dnia jest Boże Narodzenie – przekonuje Ania Ficoń.