14.02.2023

Miłość nie jest jak piękny kwiat na walentynkowym straganie. Miłość nie potrzebuje szklarniowych warunków, zaplanowanych pór podlewania i zasad kiedy ma się rozwinąć, jak bardzo ma być dorodna, wysoka i prosta. Tylko popatrzcie na państwa młodych! Ich miłość zakiełkowała w surowych kongijskiej warunkach. Wokół szaleje wojna. Każdego dnia Kongijczycy tracą tu wszystko, z godnością włącznie.
Ci młodzi nie mają niczego prócz siebie. Nie wiedzą co ich czeka. Być może za chwilę rebelianci znów zaczną strzelać i trzeba będzie uciekać. Nawet jeśli, chcą uciekać razem.
Nie mieli nic. Mieszkali kątem u znajomych, czasem pod gołym niebem lub prowizoryczną plandeką. Byli silni tylko tym, że mają siebie. Dobrze wiedziała o tym siostra Agnieszka, która w samym środku okupowanego przez rebelię terenu zorganizowała ślub, jak z bajki. Znalazła białą suknię, ubranie dla pana młodego i samochód, który zawiózł parę do kościoła.
Ślub w samym centrum ogarniętego wojną Konga, pokazuje, jak wiele od tych ludzi możemy się nauczyć. Miłość pomimo przeciwności – to może być historia każdego, czego z okazji Walentynek wszystkim życzymy.
Urgent Help Needed

Save the Pharmacy for the Poorest in Togo

This amount will allow for equipping pharmacy shelves for the first half of the year. Ania and Mateusz will take care of this, and they will fly to Togo in February and fill the shelves with the most essential antibiotics, antimalarial drugs, and pain relievers. The Saoudé Pharmacy has people to save. It cannot succeed without your support.

read more

We already have :
3,420 EUR
We need:
6,667 EUR