Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Chcę pomóc!

Woda dla Hospicjum

O CO CHODZI?

Leczymy, ratujemy, podnosimy na duchu, realnie zmieniamy jakość życia naszych pacjentów. Często wyrywamy ich śmierci, by zostali z nami dłużej, mieli szansę przeżyć jeszcze wiele wspaniałych chwil, doświadczyć ciepła i miłości. Zrobiliśmy już dużo. Czas, by poradzić sobie z największym problemem hospicjum - brakiem wody. Chcemy zakasać rękawy i podjąć się ciężkiego wyzwania, znaleźć źródło. Braki wody stają się nagminne, długotrwałe przerwy w dostępie do bieżącej wody są coraz dotkliwsze, niosą ze sobą zagrożenie dla naszych pacjentów. Rwanda to górzysty kraj, afrykańska Szwajcaria, trudne ukształtowanie terenu i stan infrastruktury wodociągowej sprawia, że woda w kranie to wcale nie rzecz oczywista. Przedłużające się miesiące pory suchej w ostatnim roku sprawiły, że sytuacja stała się dramatyczna. Dostęp do czystej wody to fundamentalne prawo każdego człowieka, zaopatrzenie w nią hospicjum pełnego chorych to obowiązek.

 

Zbiórka zakończona sukcesem!

ILE TO KOSZTUJE?

Całość inwestycji to koszt 45 tysięcy złotych. Potrzebujemy wykonać odwiert, wybudować studnię i podłączyć źródło wody do naszych kranów. Inwestycja realnie zmieni funkcjonowanie hospicjum a my mamy nadzieję, że zdążymy przed kolejnymi suszami. 
Na bieżąco będziemy informowali Was o postępach prac. Zerkajcie w kalendarz, by dowiedzieć się jak rozwija się projekt. Chcemy zdążyć przed Świętami Wielkanocnymi. Mamy 40 dni!!!

ZACZYNAMY!!!

23 lutego do hospicjum przyjeżdżają specjaliści, którzy wykonają odwierty w poszukiwaniu źródła. Wszystko po to, by w leczeniu i dbaniu o naszych podopiecznych nie zagrażał nieustanny problem braku wody. Mamy wykonawców, plany, kosztorysy i mamy Was!!! Zachęcamy do włączenia się w akcję budowy studni, to największa i najważniejsza inwestycja w hospicjum, z jaką do tej pory musieliśmy się zmierzyć.

Kwota uzbierana: 45000 PLN
Kwota docelowa: 45000 PLN

Aktualności

Zakończenie projektu „Woda dla Hospicjum”!

09.09.2015

Uroczyście ogłaszamy zakończenie projektu „Woda dla Hospicjum”! Dzięki Wam udało się zebrać ponad 50.000 złotych.

Doczekaliśmy się! Będziemy mieli wodę!

13.07.2015

Prace w hospicjum ruszyły pełną parą!

Śmigus Dyngus

06.04.2015

Dobra Fabryka prosi: ZRÓBCIE NAM ŚMIGUS DYNGUS!!!!!!

Dziś tradycyjny Śmigus Dyngus, mam więc propozycję - może zamiast rozlewać wodę wyłącznie na panny i kawalerów w celach matrymonialnych, wlejecie jej trochę do naszego hospicjum?!

Mamy już 20 metrów!

27.02.2015

Wszystkie maszyny są już na placu przed naszym hospicjum. Udało się dzisiaj wszystko zmontować i wykonać próbny odwiert. Pracę przerwało burza i oberwanie chmury. Zakończyliśmy kopać na głębokości 20 metrów. 

Ciężki sprzęt dotarł na miejsce

26.02.2015

Teren budowy gotowy do odwiertów. Pierwszy specjalistyczny samochód dotarł do Kabugi. Czekamy na kolejne maszyny. 

3 000 PLN w 2 dni!

22.02.2015

Przez pierwsze dwa dni wybudowaliście już 6% wodociągu :)

Nowy projekt - wielki start!

19.02.2015

Zobacz jak buduje się rurociąg i stopniowo wypełnia wodą!

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij