Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, mającej na celu niesienie pomocy ludziom znajdującym się w trudnej życiowej sytuacji. Dobra Fabryka stara się sprostać temu wyzwaniu najlepiej jak tylko potrafi!

Jednym z ośrodków objętych wsparciem Fundacji jest szpital i ośrodek dożywiania w Ntamugendze w Kongo. W miejscu bardzo trudnym, pełnym niepokojów i biedy pracują oddani całym sercem pacjentom ludzi.
Po pierwsze - misjonarze. Siostry od Aniołów robią tu naprawdę świetną robotę. Mała wspólnota, kilka oddanych pracy kobiet, które nie wiedzą co znaczy się poddać, zdaje się, że nie znają sytuacji, o której można by powiedzieć beznadziejna, choć wiedzą czym jest huk wybuchających moździerzy. "Nie da się" jest dla nich przekleństwem, zdaniem, które należy wybijać z głowy każdemu, bo jak mało które zabija nadzieję.

Po drugie - personel. Trudno w to uwierzyć, ale w tej małej wiosce w górach, do której nie dojedzie samochód bez podwójnej trakcji, spotkało się kilku doskonałych fachowców, którzy prócz ratowania zdrowia są dla reszty przykładem, że nadzieja umiera ostatnia. Szpital to dla nich nie tyle praca, to ich całe życie. Dla każdego potrzebującego są w stanie wciąż się poświęcać. Nie odmawiają, nie biorą urlopów, nawet jeśli ich samych złoży malaria, jak dzisiaj Filemona. Pełnią obowiązki z wenflonem na ręku, podłączając się w przerwach do kroplówek, bo wiedzą, że jeśli nie oni, to nikt nie pomoże pacjentom.

Po trzecie - WY!!! Siostry, doktor John, Filemon, Anita, wszyscy powtarzają to jak refren popularnej piosenki, która wpadła do głowy i nie chce z niej wyjść: "Dziękujemy!!! Gdyby nie Wy nic nie udałoby się tu zrobić". Każda przekazana przez Was złotówka, każda pomoc w tym, by o Dobrej Fabryce i Ntamugendze dowiedział się ktoś nowy przekłada się bardzo konkretnie na uratowane życie.

Od początku roku ocaliliście ponad pół tysiąca dzieci od śmierci z głodu, w naszym szpitalu przyszło na świat 560 dzieciaków (wśród nich dziś mały Kambula na trzecim zdjęciu), doktor John z sukcesem zrealizował 300 interwencji chirurgicznych. Szpital przyjął na konsultacje 10 000 pacjentów, 3000 wymagało hospitalizacji. Z malaria, która jest tu wyleczyliśmy 5024 osoby.

 

To wszystko, ratowanie życia, zdrowia, nadziei - możemy robić TYLKO dzięki Wam. Dzięki Wam jesteśmy jednym z ostatnich szpitali w całej prowincji, w którym jeszcze nigdy nie brakło leków, kroplówek i krwi, mimo że zdarzają się sytuacje dramatyczne. Ludzie to czują. Wieść o tym, że dzięki Wam mamy narzędzia do ratowania życia roznosi się po całym Północnym Kivu. Pacjentów przybywa z każdym dniem. Coraz więcej wycieńczonych uchodźców z północy kraju trafia do nas, w ośrodku dożywiania ratunku szukają rodziny z odległych o dziesiątki kilometrów wiosek. Robimy wszystko, by nieprzerwanie zapewniać im pomoc.

Z całego serca wraz z Siostrami i całym personelem szpitala dziękujemy Wam za wszystkie wykupione Inwestycje Życia, za wizyty w Dobroczynne i każde wsparcie naszych projektów.

Tylko dzięki Wam ta fabryka dobra może pracować 24 godziny na dobę. Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej to świetna okazja, by pomyśleć o naszych podopiecznych, dla których razem z Wami budujemy dobry zakątek w pełnej problemów części świata.
 

Posiłek dla dziecka z chorobą głodową:
http://www.dobroczynne24.pl/p/posilek-terapeutyczny-dla-dziecka-z-choroba-glodowa-1

Kroplówka dla szpitala w Kongo:
http://www.dobroczynne24.pl/p/kroplowka-dla-szpitala-w-kongo

Leczenie malarii:
http://www.dobroczynne24.pl/p/leczenie-malarii-u-jednego-pacjenta-z-hospitalizacja

 

Worek do transfuzji krwi:

http://www.dobroczynne24.pl/p/worek-krwi-do-transfuzji

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij