Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Chcę pomóc!

Warszawa

To w Warszawie mieści się centrum dowodzenia Dobrej Fabryki (i jednocześnie Fundacji Kasisi)

Tutaj codziennie intensywnie pracujemy nad tym, aby kolejne pomysły, czasami dosyć szalone, materializowały się w postaci nowych projektów. Od strony technicznej obydwie Fundacje tworzą Ci sami ludzie. Każdy niby zupełnie inny, a jednak łączy nas to, że nie boimy się trudnych wyzwań i wierzymy, że jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po to co niemożliwe. Ogromną pracę wykonują razem z nami również wolontariusze. A wszystko to po to, aby wielkie zaangażowanie i entuzjazm osób wspierających nasze obydwie Fundacje przeradzały się w realną pomoc dla naszych podopiecznych. 

Pracujemy z pasją każdego dnia, czerpiąc energię z Waszej aktywności, dobrych słów, jakie pod naszym adresem kierujecie, świadomości, że jesteście z nami na dobre i na złe, aby dało się zrobić jeszcze więcej, żeby każdy kolejny projekt był jeszcze lepszy i żeby jeszcze więcej osób dowiedziało się o Fundacji i mogło poczuć na własnej skórze jak wspaniale jest realnie komuś pomóc.

Aktualności

Zmiany w regulaminach zgodnie z RODO

24.05.2018

Dostosowujemy nasze regulaminy do RODO.

PODARUJ NAM 1% I PRODUKUJ Z NAMI DOBRO!

10.01.2018

Fundacja Dobra Fabryka KRS 0000519542

Jesteśmy w okresie składania rocznych zeznań podatkowych. W związku z tym, iż Dobra Fabryka posiada status organizacji pożytku publicznego, osoby wspierające naszą Fundację uzyskały możliwość przekazania nam 1% podatku dochodowego na rzecz naszych podopiecznych i produkowania z nami Dobra. Podaruj nam swój 1%. Każda złotówka może uratować czyjeś życie.

ODLICZENIA PODATKOWE DLA OSÓB WSPIERAJĄCYCH FUNDACJĘ DOBRA FABRYKA I FUNDACJĘ KASISI

01.12.2017

Zbliża się koniec roku, w związku z czym przypominamy, że osoby wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej i zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę darowizn przekazanych na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego organizacjom takim jak Fundacja Dobra Fabryka. 

 

Dobra Fabryka w Warszawie!

24.11.2017

Dobra Fabryka 2.0 stanie w Warszawie i wyprodukuje odrobinę ciepła dla bezdomnych.

Dobra Fabryka wyrusza w świat!

23.11.2017

Dobra Fabryka w wersji 2.0  zaczęła pracę w Polsce.

Tak jak zwykliśmy to robić dotychczas: nie zbawiając świata, ale konkretnie naprawiając jego 5 cm kw. A później kolejne pięć. 

Polpharma włącza się w zbiórkę dla Afryki!

12.09.2017

Firma ZF Polpharma S.A. postanowiła włączyć się do akcji pomocy humanitarnej i przeznaczyć na działalność tych fundacji darowiznę w kwocie 20 tys. zł.

 

 

AKTORKA AGNIESZKA SIENKIEWICZ WSPIERA DOBRĄ FABRYKĘ W WALCE Z GŁODEM!

29.08.2017

Agnieszka Sienkiewicz, kiedy poznała historię Justina oraz innych maluchów trafiających pod naszą opiekę w Kongu nie zastanawiała się ani chwili, aby włączyć się w pomoc.

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

18.08.2017

Fundacja Dobra Fabryka każdego dnia, dzięki Waszej pomocy, ratuje zdrowie i życie setek osób, niesie nadzieję i wiarę w to, że jutro będzie lepsze.

Gosia Tomaszewska trafiła do szpitala!

09.08.2017

Nasza wysłanniczka do Afryki Zachodniej w zeszłym miesiącu przyjechała na zasłużony urlop do Polski. Radość ze spotkania z bliskimi nie potrwała długo. Kilka dni temu z ostrym zapaleniem trzustki trafiła do szpitala. Hospitalizacja jeszcze trochę potrwa.

#poznajsuzi - licytacja samochodu Suzuki SC100 na rzecz szpitala w Kongo

26.04.2017

Wyjątkowa Suzi do licytacji! Suzuki wystąpi w roli głównej na aukcji charytatywnej zorganizowanej specjalnie w celu uzyskania jak największej kwoty z jego sprzedaży. 

Pierwszy audiobook Szymona Hołowni – „Kato-botoks. 3 sposoby odmładzania duszy”

14.03.2017

Już jest! Wydany przez „Rób to co kochasz” audiobook to propozycja dla wszystkich pragnących poznać sprawdzone metody Szymona na przywrócenie życia na właściwe tory. Ponadto - kupując go, można wesprzeć podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka.

 

 

Dobra Fabryka w małej wiosce Yopé

22.02.2017

Pora, by zabrać Was w kolejne miejsce, w którym robicie cuda.

Firma OLYMPUS udostępniła naszej fundacji sprzęt fotograficzny

21.02.2017

Firmie OLYMPUS, która udostępniła nam aparat Olympus O-MD E-M5 mark II zawdzięcznamy możlowość dokumentacji naszych projektów podczas ostatniego wyjazdu do Burkina Faso i Togo. Profesjonalny sprzęt pozwolił nam na przygotowywanie relacji i jeszcze lepsze pokazanie codzienności w miejscach, które wspiera Dobra Fabryka.

Zaczynamy naszą pracę w Senegalu!:)

23.01.2017

Trudno w to uwierzyć, ale to już 11. miejsce, w którym spróbujemy pomóc zmienić coś na DOBRE!  :) W Dakarze obejmiemy opieką zawodową szkołę dla dziewcząt, Foyer s. Maria Goretti, prowadzoną przez Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi.

I Ty możesz pomóc nam zbierać 1%!

23.01.2017

Zżyłeś się z Dobrą Fabryką, naszymi pacjentami i czujesz, że możesz zrobić dla nich coś więcej? Masz w sobie energię do działania i chcesz ją dobrze spożytkować? Masz taką możliwość!

PODARUJ NAM 1% I PRODUKUJ Z NAMI DOBRO!

03.01.2017

Fundacja Dobra Fabryka KRS 0000519542

Jesteśmy w okresie składania rocznych zeznań podatkowych. W związku z tym, iż Dobra Fabryka posiada status organizacji pożytku publicznego, osoby wspierające naszą Fundację uzyskały możliwość przekazania nam 1% podatku dochodowego na rzecz naszych podopiecznych i produkowania z nami Dobra. Podaruj nam swój 1%. Każda złotówka może uratować czyjeś życie.

Nadszedł czas na podsumowanie roku 2016!

31.12.2016

Dwanaście miesięcy temu Dobra Fabryka to były dwa miejsca: hospicjum i szpital. Dziś jesteśmy w 5. krajach, opiekujemy się dziewięcioma miejscami.

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!

23.12.2016

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które po raz kolejny możemy przeżywać wspólnie z Wami, współpracownikami Dobrej Fabryki oraz z naszymi podopiecznymi z Kongo, Rwandy, Burkina Faso, Beninu i Togo!

 

ODLICZENIA PODATKOWE DLA OSÓB WSPIERAJĄCYCH FUNDACJĘ KASISI I FUNDACJĘ DOBRA FABRYKA

14.12.2016

Zbliża się koniec roku, w związku z czym przypominamy, że osoby wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej i zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę darowizn przekazanych na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego organizacjom takim jak Fundacja Kasisi. Darowiznę można odliczyć od podstawy opodatkowania: w przypadku osób fizycznych do 6%, w przypadku osób prawnych do 10% uzyskanego dochodu. 

Fundacja Dobra Fabryka otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego!

21.11.2016

Z radością informujemy, że Fundacji Dobra Fabryka został przyznany status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)! Już od stycznia 2017r. wypełniając PIT 2017 można będzie przekazać 1% podatku na naszą Fundację.

 

Dominikanie wspierają Dobrą Fabrykę!

07.11.2016

Jeśli i Wy macie ochotę, zapraszamy 13 listopada do Klasztoru oo. Dominikanów, w którym po każdej Mszy Świętej będzie można zakupić cegiełki - książki Szymona Hołowni!

 

DZIĘKI MARCE NOT WET NASZ BATIK WKRACZA NA POLSKI RYNEK ODZIEŻOWY

23.09.2016

O tym, że Afryka kocha BATIK nie musimy Was przekonywać. Widzieliście na to już wiele dowodów na naszym facebookowym profilu i na przepięknych zdjęciach.

Oddajemy krew razem z Fundacją Dzień dla Życia

15.06.2016

Celem Fundacji jest promowanie idei krwiodawstwa i transplantacji m.in. poprzez kampanię społeczną #mójpierwszyraz.

Od dziś, kupując ubezpieczenie, możesz wesprzeć Dobrą Fabrykę!

25.05.2016

Dołączyliśmy do Idea Fair Play, platformy oferującej ubezpieczenia największych Polskich Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Zaczynamy kolejny rok Inwestycji Życia

11.05.2016

Akcja polega na systematycznym wspieraniu  ostatniego ośrodka dożywiania dla dzieci w prowincji Północnego Kivu, w której działa nasz szpital w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga.

Szymon Hołownia laureatem nagrody "Świadek Wartości 2016"

18.04.2016

Szymon Hołownia otrzymał nagrodę "Świadek Wartości 2016” w kategorii  Osobowość.  

Nagrody rozdawane były 12. kwietnia podczas III Kolacji Parlamentarnej w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Niespodzianka dla Drużyny Aniołów

16.03.2016

Dziękujemy Wam za okazane wsparcie i pomoc przy projekcie "Drużyna Aniołów"!

Afrykański Targ na „Babskim dniu” w Warszawie

14.03.2016

W sobotę 12 marca prezentowaliśmy afrykańskie produkty z naszego sklepu na targach „Babski Dzień” na Torwarze. 

AFRYKAŃSKI LUNCH Z SZYMONEM

11.03.2016

9 marca razem z Szymonem Hołownią gościliśmy w Restauracji 3/4 w Warszawie.

Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Kobiet 2016!

08.03.2016

Dziś z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla wszystkich niezwykłych kobiet, których losy połączyły obie fundacje Szymona: Dobra Fabryka i Fundacja Kasisi. Zdradzamy dziś sekrety ich serca! Pomóżcie nam spełnić ich marzenia!

Walentynkowy szał w Dobrej Fabryce

15.02.2016

Tak lubimy Walentynki, że postanowiliśmy przedłużyć świętowanie aż do końca lutego :)

Walentynkowe propozycje w Afrykańskim Targu!

09.02.2016

Szukacie pomysłu na ORYGINALNE WALENTYNKOWE PREZENTY? Mamy coś specjalnie dla Was :)

I Ty możesz pomóc nam zbierać 1%!

04.02.2016

Zżyłeś się z Dobrą Fabryką, naszymi pacjentami i czujesz, że możesz zrobić dla nich coś więcej? Masz w sobie energię do działania i chcesz ją dobrze spożytkować? Masz taką możliwość!
 

PODARUJ NAM 1% I PRODUKUJ Z NAMI DOBRO!

04.02.2016

Wpisz w zeznaniu podatkowym KRS 0000039129 i koniecznie podaj CEL SZCZEGÓŁOWY: DOBRA FABRYKA, a wsparcie trafi do naszych podopiecznych.

 

NOWOŚCI W AFRYKAŃSKIM TARGU! ZAPRASZAMY NA ZAKUPY.

02.02.2016

Szymon z niebywałą starannością dobiera produkty, które znajdą się w naszym Afrykańskim Targu. Tym razem również nie zawiódł! Co więcej mamy dla Was kilka zaskakujących nowinek...

Zmiana adresu korespondencyjnego Dobrej Fabryki

19.01.2016

Od stycznia 2016 roku  Fundacja Dobra Fabryka zmienia siedzibę. W związku z tym podajemy nasz nowy adres korespondencyjny: Klarysewska 52C, 02-936 Warszawa.

Benin. Szkoła Montessori w Cove to nasz trzeci nowy projekt.

03.01.2016

Przedstawiamy Wam trzecie miejsce, w którym od stycznia stawiamy naszą fabrykę dobra. To superfantastyczna szkoła Montessori w Cove w Beninie!!!!

Kończymy 2015 rok z wielką wdzięcznością dla Was wszystkich!

31.12.2015

Rok 2015 w Dobrej Fabryce udowodnił nam, że  niemożliwe stało się możliwe. Zobaczcie co wspólnie udało nam się zrobić! 

Togo. Społeczne Centrum Medyczne w Lome to nasz drugi nowy projekt.

30.12.2015

Oto kolejne miejsce, gdzie od stycznia działać będzie Dobra Fabryka i które odwiedził Szymon. Społeczne Centrum Medyczne "Gracias El" w Be-Arigo, jednej z dzielnic togijskiej stolicy Lome to w tej chwili po prostu jeden wielki dramat...

Znamy już nazwiska szczęśliwców, którzy w nagrodę pojadą z Szymonem do Afryki!

30.12.2015

Rozstrzygnęliśmy konkurs związany z projektem "Przybij nam 5!". Dwie osoby na własne oczy zobaczą siłę sprawczą naszych piątek i przekonają się ile dobra udało się nam wspólnie wyprodukować.

Odliczenia podatkowe dla osób wspierających Dobrą Fabrykę!

29.12.2015

Zbliża się koniec roku, w związku z czym przypominamy, że osoby wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej i zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę darowizn przekazanych na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego organizacjom takim jak Fundacja Dobra Fabryka.

Rusza nasz pierwszy nowy projekt. Wioska dla trędowatych w Togo.

29.12.2015

Nasz pierwszy nowy projekt to opieka nas wioską dla trędowatych w Akata Dzokpe w Togo. Kilkadziesiąt chorych na trąd osób zwiezionych z całego kraju oraz ich rodziny liczą na naszą pomoc.

Od stycznia Dobra Fabryka działa w trzech nowych krajach z sześcioma nowymi projektami!

29.12.2015

Otwieramy nowy rozdział w działalności Dobrej Fabryki. Do dotychczasowych działań na rzecz Rwandy i Demokratycznej Republiki Konga od stycznia dołączamy trzy państwa Afryki Zachodniej: Togo, Benin i Burkinę Faso! W Togo i Beninie będziemy realizować pięć projektów, w Burkina Faso - jeden. 
 

Życzenia Świąteczne od Dobrej Fabryki

23.12.2015

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które po raz kolejny możemy przeżywać wspólnie z Wami, współpracownikami Dobrej Fabryki oraz z naszymi podopiecznymi z Kongo i Rwandy.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!

05.12.2015

W tym wyjątkowym dniu, wszystkim  naszym Wolontariuszom przede wszystkim z całego serca po strokroć dziękujemy! W wielu sytuacjach bez Waszej bezinteresownej pomocy, zaangażowania, życzliwości oraz po prostu szczerego serca nie dalibyśmy rady.

Ruszamy z Afrykańskim Targiem!

28.11.2015

Mamy dla Was miłą wiadomość. Ruszamy z Afrykańskim Targiem, sklepem jakiego jeszcze nie było!

Rób świąteczne zakupy i wspieraj Dobrą Fabrykę!

27.11.2015

Czy pomyślałeś kiedyś, że robiąc świąteczne zakupy przez Internet możesz jednocześnie produkować z nami dobro? My wierzymy, że trzeba korzystać z każdej okazji by zmieniać ten świat na lepszy, dlatego skorzystaliśmy z oferty FaniMani i zapraszamy do niej także Was.

Szymon Hołownia laureatem nagrody im. Teresy Torańskiej

27.11.2015

Z przyjemnością śpieszymy z informacją, że Szymon Hołownia został tegorocznym laureatem nagrody im. Teresy Torańskiej za odwagę w działalności publicznej. 

Licytujemy filiżankę Jana Pawła II i wspieramy hospicjum w Kabudze

19.11.2015

Papieski Jałmużnik, abp Konrad Krajewski, przekazał nam w Watykanie filiżankę, z której pił Jan Paweł II, a która po jednym z posiłków została przez kogoś zachowana na pamiątkę. Tak wyjątkowego prezentu nie można było nie wykorzystać do wspólnej produkcji dobra w naszej fabryce. Dlatego na naszym profilu facebookowym zorganizowaliśmy licytację. Kwota uzyskana od zwycięzcy w całości zasiliła nasze hospicjum.

NASZA NOWA AKCJA Z PELLICANO BABY! KARMIMY WSPÓLNIE DZIECI Z KONGA.

05.11.2015

Nie ustajemy w poszukiwaniach ciągle nowych sposobów, które pozwolą nam jeszcze efektywniej nieść pomoc naszym dzieciom z Ośrodka Leczenia Choroby Głodowej w Kongo.

Spotkanie z Szymonem w Poznaniu!

19.10.2015

W imieniu miesięcznika „W drodze” bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie z Szymonem Hołownią pt. „Zły świat dobrych ludzi”, które odbędzie się 22 października o godz. 18.00 w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Uczestnicy spotkania, będą mieli możliwość zakupienia najnowszej książki Szymona pt. „Jak robić dobrze”. Serdecznie zapraszamy!

REWOLUCJA W PROJEKCIE DRUŻYNY ANIOŁÓW

28.07.2015

Oddajemy w Wasze ręce długo wyczekiwaną rewolucję w naszym projekcie!

Weź udział w akcji NIEBO NAD KABUGĄ i "zaadoptuj" jedną z naszych gwiazd!

06.07.2015

Pamiętacie, jak Szymon otrzymał kiedyś telewizyjną nagrodę WIKTORA? Teraz chętnie się jej pozbędzie! 

Ogólnopolski Zlot Krwiodawców na Stadionie Narodowym

06.07.2015

W ubiegłą sobotę 4 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Zlot dla Życia (Ogólnopolski Zlot Krwiodawców). Byliśmy tam z Wami!

Ruszyła nasza nowa akcja. Kup T-shirt i nakarm nasze dzieci!!!

24.06.2015

Specjalnie dla naszej Fundacji powstała koszulka „Heart 2 Heart” zaprojektowana przez Nurture the World Europe!

Zakup najnowszej książki Szymona Hołowni na spotkaniach autorskich to 14 zł przekazane na Dobrą Fabrykę i Fundację Kasisi!

28.05.2015

Zapraszamy do zakupów!

Otrzymaliśmy nagrodę National Geographic Traveler w kategorii Inicjatywa Społeczna!

25.05.2015

Od początku istnienia sklepu, przez pół roku, nakupowaliście tam dobra za 200 tys. złotych!!!! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem!

Wystawa zdjęć podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka i Fundacji Kasisi

08.05.2015

Już od 8 maja 2015 zapraszamy na wystawę zdjęć podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka i Fundacja Kasisi na ogrodzeniu Parku im. Stefana Żeromskiego w Warszawie na Żoliborzu.

Dobra Fabryka na maratonie w Rzymie :)

23.03.2015

Dzięki Panu Leszkowi Szczygielskiemu logo Dobrej Fabryki pojawiło się na Rome Marathon 2015 na którym został pobity rekord!

Raport z działania Sklepu z Dobrem.

12.03.2015

Zgodnie z regulaminem zamieszczamy raport z pierwszych trzech miesięcy działalności sklepu DobroCzynne24.pl.

ZRÓB COŚ DOBREGO. MAMY ZWYCIĘZCÓW!

12.03.2015

Zwycięzcy niezwykłych nagród w naszym sklepie Dobro Czynne 24 w kategorii ZRÓB COŚ DOBREGO wyłonieni! Sprawdź czy jesteś wśród nich! :)

Sklep z Dobrem nominowany w konkursie TRAVELERY!

24.02.2015

Wyjątkowe wyróżnienie przez magazyn National Geographic.

Zaproszenie na spotkanie z Szymonem Hołownią

23.02.2015

Posłuchaj o działaniach Fundacji Kasisi i Dobrej Fabryki

I Ty możesz pomóc nam zbierać 1%!

11.02.2015

Zobacz co przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

RÓB ZAKUPY- POMAGAJ DOBREJ FABRYCE!

30.01.2015

Od dziś możesz wspomóc Dobrą Fabrykę odwiedzając swoje ulubione sklepy internetowe za pośrednictwem serwisu FaniMani.pl!

PODARUJ NAM 1% I PRODUKUJ Z NAMI DOBRO!

26.01.2015

Rozpoczął się czas składania rocznych zeznań podatkowych.

Czas na podsumowań i PODZIĘKOWAŃ DLA WAS!

31.12.2014

Wspaniałe wieść kończące 2014 rok w Fundacji DOBRA FABRYKA!

Życzenia Świąteczne od Fundacji Dobra Fabryka!

24.12.2014

Życzę Wam, żebyście umieli dostrzec Boga w człowieku. Również w tym, który przychodzi do Was od kilku tygodni jako CZŁOWIEK Z RANA. Zaproście go w myślach do Waszego wigilijnego stołu.

Działamy wspólnie z Rak’n’Rollem!

27.11.2014

Razem z Fundacją Rak’n’Roll ubarwiamy jesień i kolorujemy życie potrzebującym.

Nowe atrakcje dla członków Drużyn Wsparcia Aniołów

12.11.2014

Już są! Unikatowe stemple dla każdej Drużyny! Zdobądź go i Ty! :)

Zostań twarzą Dobrej Fabryki!

10.11.2014

Uwaga! Wszyscy zaangażowani w projekt "Przybij nam 5!" mogą zostać twarzą Fundacji Dobra Fabryka!

Zapoznaj się lepiej z Dobrą Fabryką :)

31.10.2014

Zobacz czego możesz się dowiedzieć na naszej stronie internetowej.

Panele słoneczne już działają!

30.10.2014

Skończył się montaż kupionych dzięki Waszej pomocy paneli słonecznych i już bez przerw można pracować w laboratorium!

Pierwsze kwesty dla Dobrej Fabryki za nami :)

20.10.2014

Na rzecz Dobrej Fabryki odbyły się już trzy owocne kwesty :)

Uratowaliście już ponad 200 osób!

06.10.2014

We wrześniu dzięki Dobrej Fabryce udało się pomóc już 233 osobom!

Zobacz jak powstawał nasz spot promujący akcję Przybij nam 5!

07.09.2014

Zdajemy relację od kuchni jak wyglądała praca na planie naszego spotu.

Przybij nam 5! Ruszamy z pierwszą akcją w Dobrej Fabryce!

12.08.2014

Rusza pierwsza akcja Dobrej Fabryki. Za przelew na 5 złotych raz w tygodniu możecie realnie przekonać się jak naprawiać czyjś świat.

Dobra Fabryka ruszyła pełną parą!

08.08.2014

"Najlepszą metodą walki ze złym światem, jest tworzyć świat dobry".

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij