Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Diagnoza i leczenie pięcioletniej Marie Claire Bedepatcha

Marie, jak każda pięciolatka na świecie kocha lalki. Jej mała towarzyszka Petite Marie zawsze jest w pobliżu, z troska nosi ją na rękach, czesze i przebiera. Dziewczynka mieszka ze swoją mamą Delphine. Kobieta z zawodu jest krawcową, ale zamówień ma jak na lekarstwo. By nie siedzieć z założonymi rękami wkłada na głowę olbrzymią tacę z używaną odzieżą i spaceruje po ulicach Lomé w nadziei, że w ten sposób zasili domowy budżet. Czy udaje im się wiązać koniec z końcem? Dzięki poświęceniu Delphine jakoś sobie radzą, choć o tym jak- mówią liczby. Dobry miesiąc to taki, w którym uda się kobiecie zarobić 15 000 franków, czyli niecałe 100 zł. Za to trzeba opłacić mieszkania i ugotować. Na nic więcej nie starcza choć potrzeb jest dużo.

Lekarz zalecił, by porusza się w protezie a na to co dalej trzeba czekać aż skończy 10 lat. Chcemy to sprawdzić jeszcze gdzie indziej, żeby nie okazało się, że czas działa jednak na niekorzyść małej. W sąsiedniej Burkinie podobne problemy rozwiązuje się od razu. Do tej pory kłopotem w leczeniu Marie Claire była relacja Delphine z ojcem małej. Nie mieszkają razem. Wciąż się kłócili, gdy trzeba było poruszyć temat córki. Mężczyzna niechętnie godził się na kolejne wizyty u lekarzy w obawie, że będzie musiał na nie sięgnąć do kieszeni, podczas gdy układa sobie już życie z inną kobietą. Wciąż rzucał kłody pod nogi lecząc od czasu do czasu swoje wyrzuty sumienia skromnymi podarunkami. Przejął dokumentację medyczną Marie Claire i zapowiedział, że weźmie sprawy w swoje ręce jak przyjdzie na to czas.

Spotkaliśmy się z Delphine. Znaleźliśmy specjalistów, którzy mogliby się wypowiedzieć w kwestii kalectwa Marie Clair. Przekonywaliśmy mamę, że w pierwszej kolejności powinna porozumieć się z ojcem małej. Choć wszystko może ich dzielić, córka nie powinna. Po kilku dniach doszło do spotkania. Oboje zdeklarowali, że będę współpracować dla dobra małej. Ojciec dziewczynki przyniósł Delphine całą dokumentację, zgodził się na to, by dziewczynce pomóc i obiecał, że nie będzie więcej niczego utrudniał. Oboje bardzo proszą nas o pomoc dlatego włączamy małą Marie Claire do nowego projektu dla togijskich rodzin.

Przede wszystkim musimy zacząć od postawienia dobrej diagnozy. Na jednej konsultacji się pewnie nie skończy stąd w dobroczynne24.pl rusza zbiórka na pomoc dla dziewczynki. Bardzo Was zachęcamy!!!

http://www.dobroczynne24.pl/p/leczenie-marie-claire

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij