Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Chcę pomóc!

Togo - Centrum Medyczne w Lome

Od stycznia 2016 Dobra Fabryka działa w PIĘCIU krajach!!! Do Rwandy i Demokratycznej Republiki Konga dołączamy trzy państwa Afryki Zachodniej: Togo, Benin i Burkinę Faso!

Przedstawiamy społeczne Centrum Medyczne "Gracias El" w Be-Arigo, jednej z dzielnic togijskiej stolicy Lome. W tej chwili to miejsce jest w kompletnej ruinie. Warunki są takie, jak widzicie na zdjęciach w poniższej galerii - praktycznie zero leków, jedna pielęgniarka, która pojawia się raz na jakiś czas i żyje z tego, co czasem któryś z pacjentów jej zostawi. 

 

Ta dziewczyna mogłaby zrobić DUŻO więcej! OGROMNIE więcej! Mimo, że nie ma tu nic, każdego tygodnia zgłasza się tu po pomoc kilkadziesiąt osób! Matki rodzące dzieci, dzieciaki umierające na malarię, rodzice z maluchami śmiertelnie wyczerpanymi jakimś zakażeniem czy biegunką... Chcemy odświeżyć ten budynek. Zapłacić pensję pielęgniarce i położnej. Kupić leki i podstawowy sprzęt. 

Za pół roku chcielibyśmy widzieć tę klinikę tętniącą życiem, nie półprzymkniętą, a gotową świadczyć pomoc, ratować od śmierci nie dziesiątki a setki ludzi z dzielnicy tygodniowo! 

To jak, pomożecie nam? Wystarczy zlecenie stałe nawet na 5 złotych tygodniowo!

Szymon Hołownia

 

Aktualności

Podsumowanie wpłat przekazanych do Togo i Beninu w 2016 roku.

30.12.2016

Z okazji zbliżającego się końca roku, chcemy Wam serdecznie podziękować za wszystkie wpłaty które mogliśmy przekazać do Togo i Beninu!

Duże zmiany w centrum medycznym w Lome

25.02.2016

Standard przychodni Gracias El w Lome w przeciągu pięciu miesięcy znacznie się polepszył. Pacjentów przybywa!

Pomóż nam postawić na nogi ten ośrodek za 5 zł tygodniowo!

30.12.2015

Pomoc dla hospicjum w Rwandzie i dla szpitala w Kongo pokazała nam jak wielką siłe sprawczą ma 5 zł przekazywane regularnie przez wiele osób. Liczymy, że solidarność małych gestów pozwoli nam nadal zmieniać centymetr po centymetrze świat na lepsze! 

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij