Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Chcę pomóc!

Senegal - Żłobek Sióstr Franciszkanek w Dakarze

„La Pouponniere” czyli żłobek prowadzony tuż obok szkoły zawodowej dla dziewcząt w senegalskim Dakarze przez Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, to miejsce ostatniego ratunku dla wielu dzieci które nie miałyby szans na znalezienie pomocy gdziekolwiek indziej. Żłobek założony przez siostry w 1955 roku jest miejscem do którego trafiają dzieci tuż po urodzeniu, sieroty porzucone gdzieś przy drodze, niemowlęta zostawione tu przez samotne matki w ekstremalnie trudnej sytuacji życiowej lub też oddane przez wielodzietne rodziny których nie stać na wyżywienie kolejnego dziecka.

Siostry od kilkudziesięciu już lat pomagają każdemu dziecku, które trafi do tej placówki. Każdy i Każda maleńka istota znajduje tu ciepło, wyżywienie i troskliwą opiekę. W opiece nad dziećmi pomagają tez dziewczęta ze szkoły zawodwej Foyer s. Marii Goretti. Każda z dziewcząt w ramach praktyk na pierwszym roku nauki odbywa staż w Pouponniere, karmiąc, przewijając i pielęgnując małych podopiecznych.

Zdarza się też, że rodziny które nie mogą zapewnić dziecku odpowiedniej opieki decydują się na oddanie swego maleństwa na „odchowanie” w żłobku. Rodzice w takiej sytuacji mogą co tydzień w każdy weekend przychodzić odwiedzać swoje dziecko, tak by po dwóch latach, jeśli ich sytuacja materialna i życiowa ulegnie poprawie mogło wrócić do swojej rodziny.

 

 

Żłobek zapewnia opiekę ok. 80 dzieciom w wieku od kilku tygodni do dwóch lat. Taka ilość małych podopiecznych wymaga zapewnienia każdego dnia nieprzerwanego dostępu do odpowiedniego pożywienia, odżywek dla niemowląt, leków, środków sanitarnych, ubranek, a także zwykłych pieluch.

Możemy pomóc siostrom i pielęgnowanym przez nie maleństwom wykupując już dziś w naszym sklepie z dobrem pieluchy z wymienną wkładką z mikrofibry

 

 

Aktualności

Zachęcamy Was bardzo gorąco do wsparcia sierocińca przy szkole zawodowej dla dziewcząt w Dakarze.

10.07.2018

Potrzebne są pieluszki dla naszych małych podopiecznych z „Puponierki”!

Bierzemy pod nasze skrzydła żłobek w Dakarze!

09.06.2017

Działa on parędziesiąt metrów od szkoły zawodowej, którą już się zajęliśmy. Obie instytucje są zresztą ściśle związane formalnie - prowadzą je siostry z tego samego domu i zgromadzenia, a dziewczyny ze szkoły mają regularne praktyki w żłobku.

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij