Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Nowa instalacja elektryczna w Szkole Zawodowej dla dziewcząt w Dakarze!

Ta stara pamiętająca jeszcze lata 60te nie była w stanie wytrzymać jakiegokolwiek obciążenia współczesnych kuchennych sprzętów i ciągłe zwarcia i wyskakujące co rusz bezpieczniki były tu na porządku dziennym. Doszło nawet do tego, że stara „rozdzielnica” z bezpiecznikami dwukrotnie już w ciągu ostatnich lat groziła pożarem całej szkole!(ślady po ogniu widać na 2 zdjęciu przedstawiającym starą rozdzielnicę).

Po szczegółowym przeanalizowaniu tematu wspólnie z siostrą Ewą, (dyrektorką szkoły), okazało się, że wymiana instalacji elektrycznej, (gniazdek i okablowania), w samej kuchni nie ma większego sensu jeśli nie wymieni się też gniazdek oświetleniowych, kontaktów, okablowania i skrzynek rozdzielczych w całym budynku szkoły. W przeprowadzeniu tej operacji pomógł nauczyciel miejscowego technikum elektrycznego, który rozrysował szczegółowe schematy nowej instalacji na wszystkie 25 pomieszczeń i dwie kondygnacje szkoły.

Instalacja jest więc wymieniana nie tylko w salach lekcyjnych i pomieszczeniach kuchennych na parterze budynku, ale też na piętrze gdzie są pokoje uczennic szkoły, (bo to oczywiście szkoła z internatem). Żeby skrócić czas i zmniejszyć koszt tej i tak niebagatelnej operacji zdecydowaliśmy się na prowadzenie blisko 400 metrów kabli w plastikowych tulejkach bezpośrednio na ścianach i sufitach budynku. Ponad 50 letni beton nie jest materiałem który łatwo poddaje się narzędziom i umiejętnościom miejscowych fachowców, a zależało nam na tym by remont przeprowadzić jak najsprawniej i najszybciej. Dzięki puszczeniu instalacji na zewnątrz mogliśmy obniżyć i tak poważne koszty remontu o blisko 1/3 i wykorzystać efektywnie czas wakacji, który dziewczęta spędzają przeważnie z rodzinami tak by, mamy nadzieję od października nowa instalacja została podłączona w miejsce starej :-)

Dzięki waszemu wsparciu prace są już obecnie na ukończeniu i wraz z siostra Ewą i dziewczętami ze szkoły prosimy byście wciąż wspierali nasz projekt tak by jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia dziewczyny z Foyer mogły nauczyć się piec świąteczne ciasta w gruntownie odnowionym i wyposażonym w bezpieczną instalacje elektryczną oraz podstawowe sprzęty kuchenne pomieszczeniu.

 

Szkołę zawodową prowadzoną w Dakarze przez siostry franciszkanki zawsze możecie wesprzeć na naszej stronie dobroczynne24.pl.

http://www.dobroczynne24.pl/p/dzien-nauki-w-szkole-zawodowej
Dziękujemy!!!

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij