Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Najnowsze wieści ze szkoły zawodowej w Senegalu!

Sprawić, by KAŻDY kogo spotkamy, miał takie możliwości, jakich chcielibyśmy dla siebie samych, dla naszych znajomych i bliskich. Żeby mógł się spokojnie urodzić, mieć dostęp do lekarza, jedzenia, wody, szkoły, miał szansę na znalezienie pracy, na to by godnie żyć (i - po to istnieje nasze hospicjum w Kabudze - godnie odejść, gdy przyjdzie jego czas).

Obecnie realizowany jest nasz pierwszy pomysł w Foyer s. Maria Goretti. Pomyśleliśmy, że byloby super, gdyby nasze kursantki mogły pochwalić się później przed potencjalnymi pracodawcami, że miały zajęcia z kimś, kto jest w mieście niekwestionowanym autorytetem. Siostra Ewa, kierująca szkołą, rozpuściła wici i od niedawna, dwa razy w tygodniu, do szkoły przychodzi i kulinarnej teorii i praktyki naucza w niej monsieur Gaston, szef kuchni obsługującej senegalski rząd!
Jego pracę opłacacie Wy!

Na zdjęciach zrobionych przez naszego wysłannika, widzicie wczorajsze zajęcia - proces przygotowania kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych z zapiekanymi ziemniakami, cebulą i smażonym serem. Omawianie przepisów i gotowanie zajęło, bagatela, 4 godziny! Oprócz zajęć na miejscu nasze kursantki mają też praktyki w pięcigowiazdkowym hotelu w Dakarze, w małym pensjonacie i restauracji na plaży. Wraz z siostrą Ewą pracujemy teraz nad tym, skąd wykombinować kasę i ekipę do wyremontowania szkolnej kuchni (na razie zrobiliśmy tę internatową), by dość przygnębiające lokum zmieniło się w prawdziwe kulinarne laboratorium na poziomie luxmax! )

Póki co - serdecznie Was zapraszamy do wsparcia dwuletniej edukacji naszych 56. uczennic, dziewczyn które przychodząc tu wyszły często z BARDZO trudnych warunków.
Już TERAZ możecie zafundować im DZIEŃ nauki i mieszkania w Foyer, DZIEŃ który zmieni całe ich życie!!!  :)


http://www.dobroczynne24.pl/p/dzien-nauki-w-szkole-zawodowej
Dziękujemy!

 

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij